RESULTAT 2004
[Filtrerat med Siphon]


HÄLLEFORS: Hällefors OK Kort 2004-10-04
H18 ELIT 4 200 m: 1) John Fredriksson, Täby, 26.16, 27) Cristian Larsson, Köping-Kolsva, 37.08
D18 ELIT 3 400 m: 1) Malin Sand, Tisaren, 27.40, 23) Maria Forsberg, Köping-Kolsva, 38.51
H55 3 000 m: 1) Bengt Stenerhag, Västerbergslagen, 24.24, 19) Owe Eek, Köping-Kolsva, 38.20
H60 2 900 m: 1) Per-Ivar Möllberg, Arboga, 25.41, 3) Stig Törnkvist, Köping-Kolsva, 26.49
H70 2 600 m: 1) Nils Jansson, Skattkärr, 28.16, 11) Göthe Olsson, Köping-Kolsva, 36.27
D55 2 600 m: 1) Inga Lisa Nordqvist, Västerbergslagen, 28.27, 7) Monica Törnkvist, Köping-Kolsva, 37.10


ÅKERSBERGA: Täby Orientering 2004-10-04
H14 4 300 m: 1) Anton Sjökvist, Stora Tuna, 40.47, 3) John Hedlund, Köping-Kolsva, 45.43, 16) Simon Hedlund, do, 1.03.55,  1.07.53, 20) Olle Sjögren, Köping-Kolsva, 1.08.12, 23) Johan Englöf, do, 1.12.18
H16 5 710 m: 1) Olle Boström, Järla, 42.12, 2) Niklas Profors, Köping-Kolsva, 46.12, 18) Eric Englöf, do, 1.18.54
H45 6 410 m: 1) Hans Tarandi, Lidingö, 48.01, 17) Mats Birkestål, Köping-Kolsva, 1.17.13
D14 3 440 m: 1) Lisa Larsen, Täby, 27.16, 12) Josefin Eriksson, Köping-Kolsva, 37.40, 16) Sofie Landqvist, do, 38.54, 23) Anna Birkestål, do, 45.56, 33) Malin Landerdahl, do, 55.20, 34) Sandra Burén, do, 1.03.56
D16 4 250 m: 1) Sara Profors, Köping-Kolsva, 40.55, 6) Linnea Hedlund, do, 59.06
D40 4 310 m: 1) Kristina Bergstrand, Söders SOL Tyresö, 40.13, 16) Karin Profors, Köping-Kolsva, 1.05.11
D45 MOTION 3 330 m: 1) Christina Englöf, Köping-Kolsva, 1.04.38


HÄLLEFORS: Hällefors klassisk med Silva Junior Cup Final 2004-10-03
H18 Elit 8 700 m: 1) Thomas Carlsson, Alfta-Ösa, 57.12, 35) Thomas Eek, Köping-Kolsva, 01.24.09, 41) Cristian Larsson, do, 01.32.31
D18 Elit 6 100 m: 1) Jenny Lönnkvist, Tullinge, 46.07, 48) Maria Forsberg, Köping-Kolsva, 01.10.51
H60 5 000 m: 1) Karl Johansson, Hedemora, 41.34, 3) Stig Törnkvist, Köping-Kolsva, 46.30
H65 4 500 m: 1) Nils Grann, Kristinehamn, 41.13, 6) Karl-Axel Stjernström, Hedströmmen, 50.19, 17) Torbjörn Ericsson, Köping-Kolsva, 01.04.27
H80 3 200 m: 1) Lennart Pettersson, Strängnäs-Malmby, 49.47, 7) Henry Jakobsson, Köping-Kolsva, 01.16.36
D55 3 700 m: 1) Inga Lisa Nordqvist, Västerbergslagen, 41.10, 12) Monica Törnkvist, Köping-Kolsva, 01.19.34
D60 3 700 m: 1) Irma Bjärud, Västerbergslagen, 46.48, 10) Birgitta Ericsson, Köping-Kolsva, 01.07.54
H55 Motion 4 600 m: 1) Owe Eek, Köping-Kolsva, 55.42


TORTUNA: WOC Tour 6 2004-09-08
H18 4 960 m: 1) John Fredriksson, Täby, 30.17, 55) Cristian Larsson, Köping-Kolsva, 41.34
D21 5 020 m: 1) Ida Wikström-Holmgren, Vittjärv, 36.12
D21 5 050 m: 1) Maria Hoffman, Halden, 36.11, 54) Linda Ohlsson, Köping-Kolsva, 60.23
D18 4 330 m: 1) Malin Sand, Tisaren, 34.43, 57) Malin Johansson, Köping-Kolsva, 63.44, 61) Maria Forsberg, Köping-Kolsva, 72.09
H10 2 520 m: 1) Jonatan Aronsson, Tisaren, 15.44, 12) Niclas Larsson, Köping-Kolsva, 22.28,  35) Erik Einan, Köping-Kolsva, 38.43
H12 2 600 m:
1) Martin Blomgren, Stora Tuna, 16.51, 28) Erik Jensen, Köping-Kolsva, 26.07, 38) Kim Olsson, Köping-Kolsva, 28.16
H14 3 450 m: 1) Albin Ridefelt, Linné, 28.44, 11) Simon Hedlund, Köping-Kolsva, 38.18,, 30) Johan Englöf, Köping-Kolsva, 55.10, 34) Olle Sjögren, Köping-Kolsva, 62.26, 40) Jonas Jensen, Köping-Kolsva, 71.24
H16 4 330 m: 1) Pelle Engstrand, Rehn, 27.47, 9) Niklas Profors, Köping-Kolsva, 34.16, 42) Eric Englöf, Köping-Kolsva, 53.54
H40 5 220 m: 1) Niklas Löwegren, Stora Tuna, 33.24, 45) Christer Johansson, Köping-Kolsva, 46.58
H45 5 150 m: 1) Lars Lönnkvist, Tullinge, 32.57, 14) Mats Birkestål, Köping-Kolsva, 44.22, 44) Kenneth Larsson, Köping-Kolsva, 58.38
H50 4 610 m: 1) Thom Sandvik, Avesta, 34.46, 34) Ola Lindholm, Köping-Kolsva, 45.44
H60 4 080 m: 1) Kalle Johansson, Skogshjortarna, 33.11, 9) Stig Törnkvist, Köping-Kolsva, 39.29
D10 2 520 m: 1) Lydia Martinsson, Skattkärr, 18.55, 12) Johanna Larsson, Köping-Kolsva, 24.07, 19) Sally Jensen, Köping-Kolsva, 26.49, 36) Nina Andersson, Köping-Kolsva, 42.26
D12 2 600 m: 1) Tove Alexandersson, Stora Tuna, 16.49, 44) Sabina Hedlund, Köping-Kolsva, 37.31
D14 2 840 m: 1) Josefin Aronsson, Tisaren, 18.52, 42) Josefin Eriksson, Köping-Kolsva, 32.51, 36.13, 56) Anna Birkestål, Köping-Kolsva, 37.55, 61) Malin Landerdahl, Köping-Kolsva, 39.52, 76) Sandra Burén, Köping-Kolsva, 64.17
D16 3 720 m: 1) Karin Persson, Hagaby, 28.49, 8) Sara Profors, Köping-Kolsva, 36.13
D40 3 510 m: 1) Anna-Karin Sundqvist, Tullinge, 31.37, 16) Ulrika Johansson, Köping-Kolsva, 37.04
D55 3 360 m: 1) Ann-Marie Holmström, Gandvik, 36.26, 27) Monica Törnkvist, Köping-Kolsva, 68.30
U2 2 520 m: 1) Tilda Widerström, Hallstahammar, 25.57, 14) Samuel Hedlund, Köping-Kolsva, 35.28, 16) Julia Eriksson, Köping-Kolsva, 41.48
ÖPPEN 4 2 460 m: 1) Jan Falk, Sundbyberg, 28.12, 19) Christina Englöf, Köping-Kolsva, 52.11
ÖPPEN 7 2 990 m: 1) Patrik Gunnarsson, Västerås, 20.27, 37) Göte Pelander, Köping-Kolsva, 44.45, 54) Kerstin Vidner-Eriksson, Köping-Kolsva, 59.46
ÖPPEN 8 4 080 m: 1) Marcus Phersson, Linné, 30.27, 46) Therese Björklund, Köping-Kolsva, 43.56, 60) Bo Eriksson, Köping-Kolsva, 46.18, 92) Jan Rehdin, Köping-Kolsva, 60.27
ÖPPEN 10 6 350 m: 1) Håkan Malmström, Astrazeneca, 44.08, 15) Rolf Gustafsson, Köping-Kolsva, 56.26


ROCKLUNDA: WOC Tour 5 2004-09-17
D18 1 970 m: 1) Malin Sand, Tisaren, 12.02, 27) Maria Forsberg, Köping-Kolsva, 16.07
H14 1 540 m: 1) Albin Ridefelt, Linné, 8.55, 27) Johan Englöf, Köping-Kolsva, 20.11
H16 1 800 m: 1) Morten Westergård, Varegg, 8.46, 20) Eric Englöf, Köping-Kolsva, 11.17
H75 1 430 m: 1) Magne Bekkelund, Royken, 13.27, 4) Nils-Gunnar Karlsson, Köping-Kolsva, 15.31


VÄSTERVÅLA: WOC Tour 4 2004-09-16
H21 MOTION 5 920 m: 1) Haakon Ingvaldsen, Gjövard, 60.16, 2) Mats Kåberg, Köping-Kolsva, 86.41
D18 4 270 m: 1) Anna (Humlaröd) Persson, Göingarna, 33.14, 18) Maria Forsberg, Köping-Kolsva, 51.03
H14 3 770 m: 1) Albin Ridefelt, Linné, 22.15, 28) Johan Englöf, Köping-Kolsva, 42.49
H16 4 790 m: 1) Johan Aronsson, Tisaren, 28.50, 20) Niklas Profors, Köping-Kolsva, 34.24, 41) Eric Englöf, Köping-Kolsva, 40.48
H40 6 170 m: 1) Urs Fluehmann, Rafzerfeld, 39.52, 31) Christer Johansson, Köping-Kolsva, 55.52
H45 5 760 m: 1) Warren Key, Melbourne Forest, 38.13,  42) Kenneth Larsson, Köping-Kolsva, 57.52
H60 4 470 m: 1) Karl Johansson, Hedemora, 34.18, 17) Stig Törnkvist, Köping-Kolsva, 41.33
H75 2 880 m: 1) Nils-Gunnar Karlsson, Köping-Kolsva, 34.50
D55 3 320 m: 1) Maria Ehn, Tullinge, 34.41, 15) Monica Törnkvist, Köping-Kolsva, 62.57
ÖPPEN 4 3 300 m: 1) Börje Svensson, Sala, 30.56, 4) Christina Englöf, Köping-Kolsva, 47.30


SALA: WOC Tour 3 2004-09-13
H18 3 600 m: 1) Patrik Karlsson, Växjö, 24.00, 10) Cristian Larsson, Köping-Kolsva, 30.57
D18 3 370 m: 1) Karna Thorsson, Malmö, 34.14, 2) Maria Forsberg, Köping-Kolsva, 41.06
H45 3 600 m: 1) Ulf Palmér, Ulricehamn, 24.48, 5) Kenneth Larsson, Köping-Kolsva, 34.16
H60 2 700 m: 1) Raimo Laitinen Ingsförbund, Finlands Orienter, 23.22, 2) Stig Törnkvist, Köping-Kolsva, 23.33
H75 2 420 m: 1) Lars-Erik Jernström, Norberg, 37.30, 5) Nils-Gunnar Karlsson, Köping-Kolsva, 45.21
D55 2 800 m: 1) Susanna Zuercher, Norska, 37.06, 3) Monica Törnkvist, Köping-Kolsva, 40.19
ÖPPEN 4 2 860 m: 1) Sabine Wolleb Oolv, Hindelbank, 33.25, 5) Christina Englöf, Köping-Kolsva, 55.27


RAMNÄS: WOC-tour 2 2004-09-12
H21 LÅNG 14 830 m: 1) Mats Troeng, Linné, 89.48
H20 LÅNG 10 300 m: 1) Fabian Hertner, Leksand, 86.47
H18 LÅNG 8 910 m: 1) Patrik Karlsson, Växjö, 66.30, 11) Cristian Larsson, Köping-Kolsva, 102.23
D21 LÅNG 7 380 m: 1) Sofia Olsson, Skogsfalken, 56.36
D20 LÅNG 6 160 m: 1) Anna Edenbrandt, Lund, 57.24
D18 LÅNG 5 590 m: 1) Kajsa Falkman, Kil, 68.44
H45 7 060 m: 1) Warren Key, Melbourne Forest, 49.53, 3) Lars-Åke Andersson, Arboga, 54.30, 8) Kenneth Larsson, Köping-Kolsva, 58.57
H50 6 160 m: 1) Hannu Kurppa, Rastiretki, 46.04, 7) Ola Lindholm, Köping-Kolsva, 52.34, 14) Peder Wickström, Arboga, 65.24
H55 5 590 m: 1) Björn Axelsson, Finspång, 41.21, 6) Alf Lindberg, Köping-Kolsva, 45.59
H60 4 210 m: 1) Karl Johansson, Hedemora, 33.58, 5) Stig Törnkvist, Köping-Kolsva, 37.58, 6) Lars Johansson, Hägersta, 39.13
H75 2 830 m: 1) Nils-Gunnar Karlsson, Köping-Kolsva, 30.42
D14 3 340 m: 1) Ida Grejer, Västerås, 32.55, 3) Sofie Wetter, Arboga, 63.09
D40 4 680 m: 1) Ulrika Johansson, Köping-Kolsva, 56.23
H21 MOTION 6 410 m: 1) Anders S Nyberg, Säterbygden, 70.02, 3) Mats Kåberg, Köping-Kolsva, 97.20
ÖPPEN 4 2 710 m: 1) Evy Johansson, Sala, 32.29, 2) Karin Svensson, Köping-Kolsva, 33.13, 3) Johan Englöf, Köping-Kolsva, 34.34, 4) Anna Birkestål, Köping-Kolsva, 34.39, 7) Inger Ericsson, Köping-Kolsva, 50.17, 11) Christina Englöf, Köping-Kolsva, 67.41
ÖPPEN 5 4 390 m: 1) Bengt Sjögren, Hedemora, 44.05, 2) Therese Björklund, Köping-Kolsva, 46.11, 11) Stig Palmestål, Arboga, 72.32
ÖPPEN 7 2 830 m: 1) Karl-Gustav Klemets, Hallstahammar, 26.33, 3) Linnea Hedlund, Köping-Kolsva, 30.03, 12) Josefin Eriksson, Köping-Kolsva, 44.10
ÖPPEN 8 5 320 m: 1) Bernt Myrvold, Klusslö, 56.00, 4) Mats Birkestål, Köping-Kolsva, 65.26


ST. SUNDBY / ROXMO: DM Klassiskt Västmanland 2004-08-29
H21 12 180 m: 1) Anders Österlund, Västerås, 1.19.07, 5) Marcus Eek, Köping-Kolsva, 1.28.30
H18 7 580 m: 1) Jonathan Rosendahl, Västerås, 50.19, 4) Thomas Eek, Köping-Kolsva, 56.26, 6) Cristian Larsson, Köping-Kolsva, 1.21.33
D21 7 580 m: 1) Karin Andersson, Västerås, 57.30, 5) Karin Elgh, Köping-Kolsva, 1.02.39
D18 5 530 m: 1) Anna Brammås, Västerås, 1.06.20
H10 2 060 m: 1) Jacob Ahlström, Västerås, 17.44, 2) Niclas Larsson, Köping-Kolsva, 19.13, 6) Gustav Lagergren, Köping-Kolsva, 24.07, 10) Erik Einan, Köping-Kolsva, 28.33
H12 2 770 m: 1) Martin Regborn, Surahammar, 26.06, 3) Kim Olsson, Köping-Kolsva, 36.12, 4) Erik Jensen, Köping-Kolsva, 36.38
H14 4 230 m: 1) John Hedlund, Köping-Kolsva, 33.38, 3) Johan Englöf, Köping-Kolsva, 56.34, 5) Olle Sjögren, Köping-Kolsva, 1.02.02, 7) Jonas Jensen, Köping-Kolsva, 1.25.56
H16 5 310 m: 1) Niklas Profors, Köping-Kolsva, 31.55, 5) Eric Englöf, Köping-Kolsva, 52.19
H35 7 330 m: 1) Ola Carlsson, Köping-Kolsva, 1.00.13
H45 6 450 m: 1) Lars-Åke Andersson, Arboga, 47.10, 3) Mats Landqvist, Köping-Kolsva, 52.34, 4) Kenneth Larsson, Köping-Kolsva, 1.10.17
H50 5 970 m: 1) Ola Lindholm, Köping-Kolsva, 41.25
H55 5 530 m: 1) Alf Lindberg, Köping-Kolsva, 41.41, 8) Owe Eek, Köping-Kolsva, 1.03.13
H60 5 250 m: 1) Per-Ivar Möllberg, Arboga, 35.45, 3) Stig Törnkvist, Köping-Kolsva, 40.16, 13) Hans-Erik Hansson, Köping-Kolsva, 1.02.21
H65 4 130 m: 1) Kuno Österlund, Västerås, 35.35, 5) Torbjörn Ericsson, Köping-Kolsva, 42.53
H70 4 130 m: 1) Altti Järvinen, Västerås, 47.51, 7) Göthe Olsson, Köping-Kolsva, 1.05.38
H75 3 490 m: 1) Malte Karlsson, Västerås, 39.20, 4) Nils-Gunnar Karlsson, Köping-Kolsva, 47.40
H80 2 970 m: 1) Tage Johansson, Västerås, 39.31, 2) Henry Jakobsson, Köping-Kolsva, 43.43
D10 2 060 m: 1) Hanna Urby, Västerås, 20.53, 2) Johanna Larsson, Köping-Kolsva, 22.43, 3) Sally Jensen, Köping-Kolsva, 24.50
D12 2 770 m: 1) Filippa Lundberg, Västerås, 26.21, 9) Matilda Bonn, Köping-Kolsva, 47.54
D14 3 530 m: 1) Martina Welen, Hallstahammar, 30.53, 2) Josefin Eriksson, Köping-Kolsva, 35.35, 4) Anna Birkestål, Köping-Kolsva, 39.47, 5) Malin Landerdahl, Köping-Kolsva, 40.55, 6) Sofie Landqvist, Köping-Kolsva, 43.15
D16 4 120 m: 1) Alva Olsson, Västerås, 37.38, 2) Sara Profors, Köping-Kolsva, 38.06, 7) Linnea Hedlund, Köping-Kolsva, 47.49
D35 5 250 m: 1) Inger Gunnarsson, Västerås, 42.17, 2) Pernilla Öberg, Köping-Kolsva, 53.03
D40 4 490 m: 1) Kerstin Haglund, Hedströmmen, 29.18, 4) Ulrika Johansson, Köping-Kolsva, 42.10, 5) Karin Profors, Köping-Kolsva, 45.13
D45 4 490 m: 1) Lena Larsson, Sala, 40.11, 2) Anna-Karin Landerdahl, Köping-Kolsva, 42.09
D55 3 740 m: 1) Maud Sundén, Västerås, 42.05, 4) Monica Törnkvist, Köping-Kolsva, 56.30
D60 3 490 m: 1) Inger Olsson, Sala, 41.39, 4) Birgitta Ericsson, Köping-Kolsva, 48.46
D70 2 970 m: 1) Gunborg Sundberg, Köping-Kolsva, 42.39
u2 2 060 m: 1) Erik Urby, Västerås, 21.54, 4) Julia Eriksson, Köping-Kolsva, 29.20


BORLÄNGE / KARLBERG: Kort DM Västmanland 2004-08-28
H18 3 700 m: 1) Robert Broström, Hedströmmen, 29.06, 3) Thomas Eek, Köping-Kolsva, 36.43
H14 3 220 m: 1) John Hedlund, Köping-Kolsva, 28.27, 3) Johan Englöf, Köping-Kolsva, 53.03
H16 3 530 m: 1) Niklas Profors, Köping-Kolsva, 28.15, 7) Eric Englöf, Köping-Kolsva, 42.42
H50 3 170 m: 1) Lars Jakobsson, Västerås, 26.16, 3) Ola Lindholm, Köping-Kolsva, 30.06
H55 3 070 m: 1) Johan Källman, Norberg, 29.46, 4) Alf Lindberg, Köping-Kolsva, 39.46, 7) Owe Eek, Köping-Kolsva, 42.32
H60 2 870 m: 1) Bo Hansson, Arboga, 26.47, 3) Stig Törnkvist, Köping-Kolsva, 27.51
H65 2 700 m: 1) Rune Sandberg, Hallstahammar, 29.08, 7) Torbjörn Ericsson, Köping-Kolsva, 41.59
H70 2 460 m: 1) Gunnar Lord, Arboga, 32.47, 2) Göthe Olsson, Köping-Kolsva, 36.03
H75 2 130 m: 1) Alf Isberg, Sala, 26.10, 3) Nils-Gunnar Karlsson, Köping-Kolsva, 27.20
H80 1 910 m: 1) Henry Jakobsson, Köping-Kolsva, 30.38
D14 2 570 m: 1) Martina Welen, Hallstahammar, 26.32, 4) Josefin Eriksson, Köping-Kolsva, 32.55
D16 2 960 m: 1) Sara Profors, Köping-Kolsva, 30.06, 4) Linnea Hedlund, Köping-Kolsva, 32.45
D40 3 110 m: 1) Eva Lindström, Västerås, 34.43, 4) Karin Profors, Köping-Kolsva, 51.37
D55 2 390 m: 1) Maud Sundén, Västerås, 27.31, 4) Monica Törnkvist, Köping-Kolsva, 37.40
D60 2 270 m: 1) Inger Olsson, Sala, 28.20, 3) Birgitta Ericsson, Köping-Kolsva, 33.31
D65 2 270 m: 1) Monica Wengrud, Norberg, 34.28, 3) Gunborg Sundberg, Köping-Kolsva, 39.58
Ö4 3 010 m:  4) Anna Birkestål, Köping-Kolsva, 46.41, 8) Inger Eriksson, Köping-Kolsva, 59.48, 13) Christina Englöf, Köping-Kolsva, 01.23.26,


SNICKARTORP: Eskilstunaveckan, Totalresultat 2004-07-11
H21 LÅNG 9 800 m: 1) Tomas Hallmén, Tisaren, 134.26, 2) Johan Höij, Leksand, 137.49, 3) Tommy Lindberg, Roslagen, 137.52
H20 LÅNG 8 125 m: 1) Per Carlborg, Nyköping, 128.51, 2) Joakim Werme, Södertälje-Nykvarn, 129.02, 3) Jens Grevillius, Grane, 134.14, 5) Niklas Landqvist, Köping-Kolsva, 157.18
H18 LÅNG 6 875 m: 1) Johan Andersson, Järla, 110.26, 2) Niklas Serrander, Södertälje-Nykvarn, 115.42, 3) Viktor Hedlöf, Rånäs, 118.23
D21 LÅNG 6 875 m: 1) Elin Dahlstedt, Leksand, 120.51, 2) Sara Lundblad, Tullinge, 126.41, 3) Yvonne Andersson, Tullinge, 129.01
D20 LÅNG 5 825 m: 1) Karin Elgh, Köping-Kolsva, 115.01, 2) Helena Andersson, Tisaren, 130.35, 3) Sofia Persson, Snättringe, 132.29
D18 LÅNG 5 325 m: 1) Malin Sand, Tisaren, 111.24, 2) Terese Herlin, Tureberg, 117.08, 3) Carin Emanuelsson, Lidingö, 132.19
H10 2 275 m: 1) Daniel Nilsson, Nyköping, 43.53, 15) Niclas Larsson, Köping-Kolsva, 74.17
H14 4 325 m: 1) Martin Sand, Tisaren, 85.25, 28) Johan Englöf, Köping-Kolsva, 161.49
H16 4 900 m: 1) Emil Andersson, Ärla, 83.53, 3) Niklas Profors, Köping-Kolsva, 87.31, 11) Eric Englöf, Köping-Kolsva, 138.04
H45 5 975 m: 1) Andreas Hjertson, Linné, 101.18, 26) Mats Landqvist, Köping-Kolsva, 146.00
H60 3 650 m: 1) Leif Strandberg, Gustavsberg, 79.27, 38) Jan Rehdin, Köping-Kolsva, 133.16
H65 3 650 m: 1) Nils Grann, Kristinehamn, 88.22, 10) Torbjörn Ericsson, Köping-Kolsva, 106.19
H70 3 475 m: 1) Göran Larsson, Södertälje-Nykvarn, 95.00, 13) Göthe Olsson, Köping-Kolsva, 132.31
H75 2 975 m: 1) Nils-Gunnar Karlsson, Köping-Kolsva, 90.38
H80 2 575 m: 1) Per Wester, Gustavsberg, 93.42, 2) Henry Jakobsson, Köping-Kolsva, 104.02
D10 2 275 m: 1) Maja Eriksson, Domnarvet, 47.41, 9) Johanna Larsson, Köping-Kolsva, 65.49
D14 3 475 m: 1) Martina Welen, Hallstahammar, 74.37, 10) Malin Landerdahl, Köping-Kolsva, 94.21, 12) Sofie Landqvist, Köping-Kolsva, 98.55
D16 4 425 m: 1) Sara Profors, Köping-Kolsva, 103.04
D60 2 975 m: 1) Margareta Haraldsson, Sigtuna, 93.56, 6) Birgitta Ericsson, Köping-Kolsva, 115.47

SNICKARTORP: Eskilstunaveckan, etapp 3
H21 LÅNG 9 800 m: 1) Michael Oswald, Norberg, 59.07, 2) Tomas Hallmén, Tisaren, 59.11, 3) Per-Åke Olsson, Ravinen, 59.15
H20 LÅNG 8 125 m: 1) Joakim Werme, Södertälje-Nykvarn, 52.41, 2) Johan Strandberg, Järla, 53.48, 3) Per Carlborg, Nyköping, 53.54, 6) Niklas Landqvist, Köping-Kolsva, 64.00
H18 LÅNG 6 875 m: 1) Johan Andersson, Järla, 44.50, 2) Niklas Serrander, Södertälje-Nykvarn, 49.49, 3) Erik Boström, Järla, 51.11
D21 LÅNG 6 875 m: 1) Anna Rosjö, Hakarpspojkarna, 48.35, 2) Anna-Stina Påledal, Linköping, 49.04, 3) Charlotta Blom, Linköping, 50.18
D20 LÅNG 5 825 m: 1) Karin Elgh, Köping-Kolsva, 45.07, 2) Hanna Brus, Västerbergslagen, 50.23, 3) Sofia Thorsson, Järla, 50.34
D18 LÅNG 5 325 m: 1) Malin Sand, Tisaren, 43.44, 2) Terese Herlin, Tureberg, 44.06, 3) Linn Pettersson, Tullinge, 48.31
H10 2 275 m: 1) Daniel Nilsson, Nyköping, 14.13, 13) Niclas Larsson, Köping-Kolsva, 17.45
H14 4 325 m: 1) Martin Sand, Tisaren, 30.52, 27) Johan Englöf, Köping-Kolsva, 61.48
H16 4 900 m: 1) Emil Andersson, Ärla, 30.45, 2) Niklas Profors, Köping-Kolsva, 31.11, 7) Eric Englöf, Köping-Kolsva, 47.01
H45 5 975 m: 1) Ulf Burman, Gustavsberg, 38.13, 26) Mats Landqvist, Köping-Kolsva, 58.02
H60 3 650 m: 1) Leif Strandberg, Gustavsberg, 26.56, 38) Jan Rehdin, Köping-Kolsva, 46.13
H65 3 650 m: 1) Nils Grann, Kristinehamn, 30.15, 19) Torbjörn Ericsson, Köping-Kolsva, 43.17
H70 3 475 m: 1) Göran Larsson, Södertälje-Nykvarn, 35.15, 12) Göthe Olsson, Köping-Kolsva, 49.15
H75 2 975 m: 1) Nils-Gunnar Karlsson, Köping-Kolsva, 32.07
H80 2 575 m: 1) Per Wester, Gustavsberg, 29.16, 2) Henry Jakobsson, Köping-Kolsva, 35.34
D10 2 275 m: 1) Maja Eriksson, Domnarvet, 15.28, 11) Johanna Larsson, Köping-Kolsva, 21.01
D14 3 475 m: 1) Martina Welen, Hallstahammar, 25.43, 12) Malin Landerdahl, Köping-Kolsva, 34.13, 14) Sofie Landqvist, Köping-Kolsva, 36.29
D16 4 425 m: 1) Sara Profors, Köping-Kolsva, 39.45
D40 3 650 m: 1) Anna-Birgitta Karlsson, Tylöskog, 28.10, 7) Marie Larsson, Köping-Kolsva, 47.10
D60 2 975 m: 1) Margareta Haraldsson, Sigtuna, 34.57, 4) Birgitta Ericsson, Köping-Kolsva, 39.59
ÖPPEN 4 3 475 m: 1) Lena Andersson, Ärla, 33.15, 3) Anna-Karin Landerdahl, Köping-Kolsva, 35.01, 8) Eva Elgh, Köping-Kolsva, 42.30, 19) Inger Eriksson, Köping-Kolsva, 54.38
ÖPPEN 5 4 475 m: 1) John Hedlund, Köping-Kolsva, 37.56, 2) Per Arne Hedlund, Köping-Kolsva, 39.40, 10) Karin Profors, Köping-Kolsva, 49.46
ÖPPEN 6 4 900 m: 1) Martin Hansson, Arboga, 46.02, 12) Hans-Erik Hansson, Köping-Kolsva, 74.50
ÖPPEN 7 2 975 m: 1) Kjell Ehn, Södertälje-Nykvarn, 27.33, 9) Bo Eriksson, Köping-Kolsva, 35.42, 14) Mats Kåberg, Köping-Kolsva, 38.41
ÖPPEN 8 5 150 m: 1) Johan Aronsson, Tisaren, 35.07, 10) Ola Lindholm, Köping-Kolsva, 45.49, 27) Linda Ohlsson, Köping-Kolsva, 63.01

SNICKARTORP: Eskilstunaveckan, etapp 2
H21 LÅNG 8 750 m: 1) Niklas Lindberg, Malungs Skogsmårdarna, 48.30, 2) Teemu Väre, Paimion, 49.57, 3) Rikard Claesson, Stora Tuna, 50.09
H20 LÅNG 8 150 m: 1) Per Carlborg, Nyköping, 50.48, 2) Joakim Werme, Södertälje-Nykvarn, 51.12, 3) Jens Grevillius, Grane, 52.53, 7) Niklas Landqvist, Köping-Kolsva, 63.01
H18 LÅNG 6 200 m: 1) Viktor Hedlöf, Rånäs, 40.03, 2) Niklas Serrander, Södertälje-Nykvarn, 40.40, 3) Johan Andersson, Järla, 41.09
D21 LÅNG 6 200 m: 1) Elin Dahlstedt, Leksand, 41.55, 2) Anna-Stina Påledal, Linköping, 44.33, 3) Sara Lundblad, Tullinge, 45.25, 9) Anna Andréasson, Köping-Kolsva, 47.57
D20 LÅNG 5 525 m: 1) Karin Elgh, Köping-Kolsva, 43.22, 2) Sofia Persson, Snättringe, 45.12, 3) Helena Andersson, Tisaren, 45.51
D18 LÅNG 5 350 m: 1) Malin Sand, Tisaren, 44.42, 2) Terese Herlin, Tureberg, 46.41, 3) Lovisa Berg, Milan, 50.03
H10 2 400 m: 1) Jacob Ahlström, Västerås, 14.22, 11) Niclas Larsson, Köping-Kolsva, 18.46
H14 4 275 m: 1) Martin Sand, Tisaren, 32.28, 25) Johan Englöf, Köping-Kolsva, 56.05
H16 4 825 m: 1) Olle Boström, Järla, 32.04, 3) Niklas Profors, Köping-Kolsva, 33.43, 12) Eric Englöf, Köping-Kolsva, 57.36
H45 5 675 m: 1) Andreas Hjertson, Linné, 38.36, 30) Mats Landqvist, Köping-Kolsva, 58.04
H60 4 075 m: 1) Leif Strandberg, Gustavsberg, 33.42, 38) Jan Rehdin, Köping-Kolsva, 53.33
H65 4 075 m: 1) Nils Grann, Kristinehamn, 36.59, 5) Torbjörn Ericsson, Köping-Kolsva, 41.05
H70 3 625 m: 1) Göran Larsson, Södertälje-Nykvarn, 37.41, 15) Göthe Olsson, Köping-Kolsva, 52.07
H75 2 850 m: 1) Nils-Gunnar Karlsson, Köping-Kolsva, 32.15
H80 2 725 m: 1) Per Wester, Gustavsberg, 40.34, 2) Henry Jakobsson, Köping-Kolsva, 41.58
D10 2 400 m: 1) Elin Hålldin, Ärla, 15.25, 11) Johanna Larsson, Köping-Kolsva, 20.58
D14 3 550 m: 1) Martina Welen, Hallstahammar, 28.11, 6) Sofie Landqvist, Köping-Kolsva, 34.44, 7) Malin Landerdahl, Köping-Kolsva, 34.48
D16 4 200 m: 1) Sara Profors, Köping-Kolsva, 37.00
D60 2 850 m: 1) Margareta Haraldsson, Sigtuna, 31.49, 12) Birgitta Ericsson, Köping-Kolsva, 44.25
D65 2 850 m: 1) Siv Larsson, Katrineholm, 35.17, 5) Göta Kåberg, Köping-Kolsva, 47.14
ÖPPEN 2 2 775 m: 1) Sara Palm, Avesta, 27.15, 9) Hans Sävroth, Köping-Kolsva, 46.22
ÖPPEN 4 3 550 m: 1) Lauri Sild, Triangeln, 31.07, 3) Anna-Karin Landerdahl, Köping-Kolsva, 37.33, 13) Yvonne Carlsson, Köping-Kolsva, 48.43, 20) Eva Elgh, Köping-Kolsva, 57.21, 25) Rose-Marie Karlsson, Köping-Kolsva, 61.12
ÖPPEN 6 4 825 m: 1) Jan-Åke Elgh, Köping-Kolsva, 46.07, 4) Karin Profors, Köping-Kolsva, 53.18, 11) Bo Karlsson, Köping-Kolsva, 67.28
ÖPPEN 8 5 175 m: 1) Geir Törnkvist, Hässleholm, 38.33, 7) Ola Carlsson, Köping-Kolsva, 45.14
ÖPPEN 9 6 875 m: 1) Anders Lindeborg, Grip, 46.24, 4) Robert Grann, Köping-Kolsva, 48.52, 14) Roland Natanaelsson, Köping-Kolsva, 65.40

SNICKARTORP: Eskiltunaveckan, etapp 1
H21 LÅNG 4 325 m: 1) Robert Wallsten, Leksand, 22.56, 2) Tomas Hallmén, Tisaren, 23.42, 3) Teemu Väre, Paimion, 24.58
H20 LÅNG 4 200 m: 1) Per Carlborg, Nyköping, 24.09, 2) Joakim Werme, Södertälje-Nykvarn, 25.09, 3) Jens Grevillius, Grane, 26.43, 7) Niklas Landqvist, Köping-Kolsva, 30.17
H18 LÅNG 4 100 m: 1) Johan Andersson, Järla, 24.27, 2) Erik Blomberg, Nyköping, 24.42, 3) Niklas Serrander, Södertälje-Nykvarn, 25.13
D21 LÅNG 4 100 m: 1) Elin Dahlstedt, Leksand, 28.35, 2) Anna Lampinen, Södertälje-Nykvarn, 28.36, 3) Sara Lundblad, Tullinge, 29.36
D20 LÅNG 3 500 m: 1) Karin Elgh, Köping-Kolsva, 26.32, 2) Sofia Persson, Snättringe, 29.35, 3) Janna Grevillius, Grane, 31.13
D18 LÅNG 3 150 m: 1) Malin Sand, Tisaren, 22.58, 2) Frida Hjertson, Linné, 24.58, 3) Carin Emanuelsson, Lidingö, 25.27
H10 2 000 m: 1) Eddie Klemets, Tor, 14.45, 16) Niclas Larsson, Köping-Kolsva, 37.46
H14 2 700 m: 1) Jonas Kärrström, Tullinge, 20.56, 28) Johan Englöf, Köping-Kolsva, 43.56
H16 3 350 m: 1) Olle Boström, Järla, 20.12, 5) Niklas Profors, Köping-Kolsva, 22.37, 12) Eric Englöf, Köping-Kolsva, 33.27
H45 3 500 m: 1) Ulf Burman, Gustavsberg, 22.08, 22) Mats Landqvist, Köping-Kolsva, 29.54
H65 2 350 m: 1) Jan-Erik Danell, Tullinge, 21.06, 5) Torbjörn Ericsson, Köping-Kolsva, 21.57
H70 2 175 m: 1) Göran Ekebjär, Kåre, 21.59, 16) Göthe Olsson, Köping-Kolsva, 31.09
H75 2 100 m: 1) Urban Spånmark, Mullsjö, 23.32, 14) Pär Andersson, Köping-Kolsva, 53.32
H80 1 850 m: 1) Per Wester, Gustavsberg, 23.52, 2) Henry Jakobsson, Köping-Kolsva, 26.30
D10 2 000 m: 1) Maja Eriksson, Domnarvet, 16.00, 10) Johanna Larsson, Köping-Kolsva, 23.50
D14 2 375 m: 1) Emeli Pettersson, Tullinge, 19.48, 11) Malin Landerdahl, Köping-Kolsva, 25.20, 14) Sofie Landqvist, Köping-Kolsva, 27.42
D16 3 075 m: 1) Lisa Westerberg, Milan, 24.39, 2) Sara Profors, Köping-Kolsva, 26.19
D40 2 350 m: 1) Anna-Birgitta Karlsson, Tylöskog, 17.32, 7) Marie Larsson, Köping-Kolsva, 25.24
D60 2 100 m: 1) Carina Lindman, Finspång, 26.36, 8) Birgitta Ericsson, Köping-Kolsva, 31.23
D65 2 100 m: 1) Gunvor Granath, Nynäshamn, 32.12, 4) Göta Kåberg, Köping-Kolsva, 35.25
ÖPPEN 4 2 375 m: 1) Lasse Andersson, Cmg, 27.13, 12) Christina Englöf, Köping-Kolsva, 47.04, 13) Eva Elgh, Köping-Kolsva, 47.20
ÖPPEN 5 2 725 m: 1) Karin Profors, Köping-Kolsva, 28.02, 2) Hans-Erik Hansson, Köping-Kolsva, 30.13, 9) Kerstin Vidner-Eriksson, Köping-Kolsva, 47.34, 10) Sixten Lindberg, Köping-Kolsva, 66.01
ÖPPEN 7 2 100 m: 1) Mats Kåberg, Köping-Kolsva, 26.42
ÖPPEN 8 3 100 m: 1) Daniel Blohm, Södertälje-Nykvarn, 20.54, 20) Bo Eriksson, Köping-Kolsva, 36.10
ÖPPEN 9 3 825 m: 1) Göran Thimberg, Söders SOL Tyresö, 24.40, 10) Thomas Eek, Köping-Kolsva, 30.20, 16) Cristian Larsson, Köping-Kolsva, 35.06, 22) Kenneth Larsson, Köping-Kolsva, 42.05


NORA: OK Milans 3-dagars, 2-4 Juli 2004, Totala resultat
H21 ELIT : 1) Hans Mård, Ravinen, 3.35.26
H18 ELIT : 1) Fredrik Björklund, KFUM Örebro, 2.38.14
D21 ELIT : 1) Anna Mårsell, Linköping, 2.37.55
D18 ELIT : 1) Martina Karlsson, Njudung, 2.36.30
H10 : 1) Leif Svensson, Finspång, 52.56, 9) Gustav Lagergren, Köping-Kolsva, 1.34.12
H14 : 1) Joakim Svensk, Stora Tuna, 1.30.21, 5) John Hedlund, Köping-Kolsva, 1.48.46
H16 : 1) Olle Boström, Järla, 1.55.20, 3) Niklas Profors, Köping-Kolsva, 2.03.56
H45 : 1) Stefan Carlsson, Alfta-Ösa, 2.24.55, 12) Kenneth Larsson, Köping-Kolsva, 3.23.22
H65 : 1) Rolf Schagerström, Almby, 1.58.01, 8) Torbjörn Ericsson, Köping-Kolsva, 2.23.08
H70 : 1) Tord Lidström, Hagaby, 2.13.50, 12) Göthe Olsson, Köping-Kolsva, 3.26.58
H80 : 1) Per Wester, Gustavsberg, 2.09.42, 2) Henry Jakobsson, Köping-Kolsva, 2.46.25
D16 : 1) Maria Jonsson, Midälva, 2.06.51, 2) Sara Profors, Köping-Kolsva, 2.07.03, 19) Linnea Hedlund, Köping-Kolsva, 3.07.47
D60 : 1) Anita Johansson, Tor, 2.20.51, 6) Birgitta Ericsson, Köping-Kolsva, 2.58.30
U2 : 1) Hanna Söderqvist, Ravinen, 1.08.50, 8) Melina Carlsson, Köping-Kolsva, 2.16.44
U4 : 1) Tomas Larsson, Köping-Kolsva, 2.38.25

NORA: OK Milans 3-dagars, etapp 3
H21 ELIT : 1) Hans Mård, Ravinen, 1.36.14
H18 ELIT : 1) Fredrik Björklund, KFUM Örebro, 1.03.08
D21 ELIT : 1) Anna Mårsell, Linköping, 1.02.24
D18 ELIT : 1) Martina Karlsson, Njudung, 58.17
H10 : 1) Didrik Hall, Nyköping, 15.40, 11) Gustav Lagergren, Köping-Kolsva, 26.58
H14 : 1) Joakim Svensk, Stora Tuna, 35.20, 8) John Hedlund, Köping-Kolsva, 45.02
H16 : 1) Olle Boström, Järla, 42.50, 4) Niklas Profors, Köping-Kolsva, 45.49
H45 : 1) Stefan Carlsson, Alfta-Ösa, 1.01.14, 14) Kenneth Larsson, Köping-Kolsva, 1.20.24
H65 : 1) Rolf Schagerström, Almby, 44.59, 9) Torbjörn Ericsson, Köping-Kolsva, 57.50
H70 : 1) Tord Lidström, Hagaby, 50.42, 12) Göthe Olsson, Köping-Kolsva, 1.14.40
H80 : 1) Per Wester, Gustavsberg, 48.26, 2) Henry Jakobsson, Köping-Kolsva, 1.06.01
D16 : 1) Maria Jonsson, Midälva, 43.41, 3) Sara Profors, Köping-Kolsva, 49.52, 16) Linnea Hedlund, Köping-Kolsva, 1.05.36
D60 : 1) Anita Johansson, Tor, 51.12, 7) Birgitta Ericsson, Köping-Kolsva, 1.03.28
U2 : 1) Elin Åhlund, Almby, 20.57, 9) Melina Carlsson, Köping-Kolsva, 42.51
U4 : 1) Tomas Larsson, Köping-Kolsva, 49.38
Öppen 4 : 1) Jan Kalered, Skogspojkarna, 39.23, 6) Inger Eriksson, Köping-Kolsva, 1.04.22
Öppen 6 : 1) Tony Carlsson, KFUM Örebro, 1.17.48, 4) Arne Per Hedlund, Köping-Kolsva, 1.34.09
Öppen 7 : 1) Tommy Berggren, Tjalve, 28.08, 2) Ola Carlsson, Köping-Kolsva, 29.19, 19) Mats Kåberg, Köping-Kolsva, 51.24

NORA: OK Milans 3-dagars, etapp 2
H21 ELIT : 1) Hans Mård, Ravinen, 1.25.15
H18 ELIT : 1) Fredrik Björklund, KFUM Örebro, 1.04.40, 7) Cristian Larsson, Köping-Kolsva, 1.37.13
D21 ELIT : 1) Anna Mårsell, Linköping, 1.01.37
D18 ELIT : 1) Sandra Löfgren, Leksand, 1.03.07
H21 : 1) Erik Wall, Tisaren, 1.05.13, 13) Robert Grann, Köping-Kolsva, 1.21.32
H10 : 1) Leif Svensson, Finspång, 22.38, 6) Gustav Lagergren, Köping-Kolsva, 33.23
H14 : 1) Joakim Svensk, Stora Tuna, 29.17, 5) John Hedlund, Köping-Kolsva, 33.31
H16 : 1) Olle Boström, Järla, 45.22, 6) Niklas Profors, Köping-Kolsva, 47.51
H45 : 1) Stefan Carlsson, Alfta-Ösa, 53.11, 14) Kenneth Larsson, Köping-Kolsva, 1.14.05
H65 : 1) Rolf Larsson, Degerfors, 43.18, 4) Torbjörn Ericsson, Köping-Kolsva, 48.54
H70 : 1) Per-Olof Skogum, Hällefors, 49.37, 12) Göthe Olsson, Köping-Kolsva, 1.27.07
H75 : 1) Urban Spånmark, Mullsjö, 44.27, 12) Pär Andersson, Köping-Kolsva, 1.19.33
H80 : 1) Per Wester, Gustavsberg, 52.50, 2) Henry Jakobsson, Köping-Kolsva, 1.02.59
D16 : 1) Sara Profors, Köping-Kolsva, 49.35, 24) Linnea Hedlund, Köping-Kolsva, 1.23.35
D60 : 1) Anita Johansson, Tor, 58.16, 4) Birgitta Ericsson, Köping-Kolsva, 1.08.41
U2 : 1) Hanna Söderqvist, Ravinen, 27.11, 10) Melina Carlsson, Köping-Kolsva, 58.51
U4 : 1) Tomas Larsson, Köping-Kolsva, 49.33
D 45 MOTION : 1) Karin Profors, Köping-Kolsva, 52.52
INSKOLNING : 1) Marcus Bengtsson, Mariestad, 29.12, 3) Johanna Larsson, Köping-Kolsva, 32.24, 5) Niclas Larsson, Köping-Kolsva, 34.20
Öppen 4 : 1) Jan Kalered, Skogspojkarna, 38.22, 3) Marie Larsson, Köping-Kolsva, 45.33, 17) Inger Eriksson, Köping-Kolsva, 1.09.57
Öppen 5 : 1) Mats Strandberg, Stöcksjö, 54.07, 9) Mats Kåberg, Köping-Kolsva, 1.10.00
Öppen 6 : 1) Lars Jacobsson, Degerfors, 1.11.31, 4) Arne Per Hedlund, Köping-Kolsva, 1.18.44
Öppen 8 : 1) Mats Birkestål, Köping-Kolsva, 51.28, 2) Ola Carlsson, Köping-Kolsva, 52.14
Öppen 9 : 1) Magnus Albinsson, Tyr, 57.31, 8) Thomas Eek, Köping-Kolsva, 1.13.15

RAMSHYTTAN: OK Milans 3-dagars, etapp 1
H21 ELIT : 1) Pontus Halldin, KFUM Örebro, 32.50
H18 ELIT : 1) Tomas Reibring, Nyköping, 29.02, 8) Cristian Larsson, Köping-Kolsva, 36.25
D21 ELIT : 1) Maria Magnusson, Friskus Varberg, 32.40
D18 ELIT : 1) Martina Karlsson, Njudung, 33.12
H21 : 1) Stefan Olofsson, Laxå, 40.59, 16) Robert Grann, Köping-Kolsva, 49.08
H10 : 1) Didrik Hall, Nyköping, 12.53, 14) Gustav Lagergren, Köping-Kolsva, 33.51
H14 : 1) Joakim Svensk, Stora Tuna, 25.44, 3) John Hedlund, Köping-Kolsva, 30.13
H16 : 1) Olle Boström, Järla, 27.08, 4) Niklas Profors, Köping-Kolsva, 30.16
H45 : 1) Stefan Carlsson, Alfta-Ösa, 30.30, 18) Kenneth Larsson, Köping-Kolsva, 48.53
H65 : 1) Rolf Schagerström, Almby, 29.02, 10) Torbjörn Ericsson, Köping-Kolsva, 36.24
H70 : 1) Tord Lidström, Hagaby, 30.30, 12) Göthe Olsson, Köping-Kolsva, 45.11
H75 : 1) Arne Welander, Djerf, 30.18, 12) Pär Andersson, Köping-Kolsva, 50.03
H80 : 1) Per Wester, Gustavsberg, 28.26, 2) Henry Jakobsson, Köping-Kolsva, 37.25
D16 : 1) Sara Profors, Köping-Kolsva, 27.36, 7) Linnea Hedlund, Köping-Kolsva, 38.36
D60 : 1) Gunborg Westin, Skogslöparna, 26.31, 11) Birgitta Ericsson, Köping-Kolsva, 46.21
U2 : 1) Oskar Pedersen, Filipstadsbygden, 18.19, 9) Melina Carlsson, Köping-Kolsva, 35.02
U4 : 1) Tomas Larsson, Köping-Kolsva, 59.14
D 45 MOTION : 1) Kerstin Carlsson, Letstigen, 1.07.08, 2) Yvonne Carlsson, Köping-Kolsva, 1.10.36
Öppen 7 : 1) Catarina Öberg, Stora Tuna, 29.24, 10) Hans-Erik Hansson, Köping-Kolsva, 39.35


SKARA SOMMARLAND: Sommarlandssprinten 2004-06-13
H21 : 1) Rikard Bernhard, Hagen, 14.17
D21 : 1) Frida Stolt, Vänersborg, 19.22
H12 : 1) Christer Garpenlund, KFUM Örebro, 11.57, 12) Erik Jensen, Köping-Kolsva, 14.45
H14 : 1) Filip Bergman, KFUM Örebro, 14.15, 18) Johan Englöf, Köping-Kolsva, 21.51
H45 : 1) Ulf Palmér, Ulricehamn, 13.03, 11) Mats Birkestål, Köping-Kolsva, 14.49
D10 : 1) Ellen Oskarsson, Gandvik, 9.30, 33) Sally Jensen, Köping-Kolsva, 18.47
D12 : 1) Lisa Pedersen, Skogshjortarna, 10.59, 19) Karin Birkestål, Köping-Kolsva, 18.40
D14 : 1) Therese Lindqvist, Mullsjö, 16.47, 6) Malin Landerdahl, Köping-Kolsva, 19.00
D45 : 1) Inger Westerberg, Hagen, 15.03, 14) Anna-Karin Landerdahl, Köping-Kolsva, 19.26
U2 : 1) Albin Olausson, Askersund, 11.45, 24) Julia Eriksson, Köping-Kolsva, 16.47, 41) Melina Carlsson, Köping-Kolsva, 28.55
Öppen 3 : 1) Christer Gunnarsson Lidköpings, Vinter-Sk, 8.25, 3) Karin Svensson, Köping-Kolsva, 9.16
Öppen 7 : 1) Martin Hogedal, Orion, 13.14, 17) Don Sjögren, Köping-Kolsva, 24.14,
XH16 : 1) Jesper Wassblad, Uddevalla, 20.51, 3) Niklas Profors, Köping-Kolsva, 22.04,
XH21 : 1) Peter Thelin, Gisle, 18.17, 39) Ola Carlsson, Köping-Kolsva, 25.00,
XH16 : 1) Karin Persson, Hagaby, 21.16, 5) Sara Profors, Köping-Kolsva, 24.45, 9) Linnea Hedlund, Köping-Kolsva, 26.42, 48) Sofia Carling, Köping-Kolsva, 46.47,
XD21 : 1) Emelie Svalin, Vänersborg, 23.39, 31) Karin Profors, Köping-Kolsva, 38.33, 42) Yvonne Carlsson, Köping-Kolsva, 1.01.27


KÖPING: VPT-Final 5:e deltävlingen  2004-06-08
H20 2 190 m: 1) Simon Lindberg, Västerås, 11.20,0, 2) Anders Olby, Västerås, 13.29,0, 3) Hannes Björkbacka, Hedströmmen, 15.06,0
D20 2 190 m: 1) Karin Elgh, Köping-Kolsva, 13.11,0, 2) Anna Brammås, Västerås, 15.36,0
H10 1 280 m: 1) Erik Hallbäck, Arboga, 12.44,0, 2) Anton Olsson, Vandrarringen, 14.20,0, 3) August Mikaelsson, Västerås, 14.39,0, 8) Gustav Lagergren, Köping-Kolsva, 16.26,0, 11) Rasmus Karlsson, Köping-Kolsva, 17.02,0, 13) Erik Einan, Köping-Kolsva, 20.33,0
H12 1 460 m: 1) Martin Regborn, Surahammar, 8.41,0, 2) Erik Jensen, Köping-Kolsva, 9.15,0, 3) Janne Selkälä, Köping-Kolsva, 9.35,0, 4) Kim Olsson, Köping-Kolsva, 9.44,0
H14 1 620 m: 1) Johan Lindström, Västerås, 9.37,0, 2) Viktor Öhlén, Surahammar, 10.22,0, 3) Simon Hedlund, Köping-Kolsva, 12.12,0, 7) Jonas Jensen, Köping-Kolsva, 13.49,0
H16 2 190 m: 1) Niklas Profors, Köping-Kolsva, 11.12,0, 2) Oskar Mikaelsson, Västerås, 12.29,0, 3) Martin Hansson, Arboga, 13.15,0, 5) Eric Englöf, Köping-Kolsva, 14.28,0
D10 1 280 m: 1) Hanna Urby, Västerås, 11.00,0, 2) Sally Jensen, Köping-Kolsva, 11.38,0, 3) Karin Lindberg, Västerås, 14.47,0, 4) Johanna Larsson, Köping-Kolsva, 16.03,0, 13) Nina Andersson, Köping-Kolsva, 22.32,0, 15) Adelina Bonn, Köping-Kolsva, 26.36,0
D12 1 460 m: 1) Carolina Mikaelsdotter, Västerås, 10.05,0, 2) Mikaela Olby, Västerås, 10.18,0, 3) Gabriella Wadman, Hallstahammar, 10.59,5, 12) Sabina Hedlund, Köping-Kolsva, 14.44,0, 15) Matilda Bonn, Köping-Kolsva, 15.19,0, 16) Karin Birkestål, Köping-Kolsva, 16.02,0, 21) Anna Halldén, Köping-Kolsva, 23.27,0
D14 1 620 m: 1) Martina Welen, Hallstahammar, 10.17,5, 2) Sofie Landqvist, Köping-Kolsva, 11.04,0, 3) Sofie Wetter, Arboga, 11.18,0, 4) Anna Birkestål, Köping-Kolsva, 11.48,0, 8) Josefin Eriksson, Köping-Kolsva, 12.52,0, 10) Sandra Burén, Köping-Kolsva, 13.34,0
D16 2 190 m: 1) Alva Olsson, Västerås, 12.47,0, 2) Sofia Carlsson, Västerås, 13.16,0, 3) Åsa Holmgren, Västerås, 16.25,0, 4) Linnea Hedlund, Köping-Kolsva, 16.50,0, 5) Kristin Lundgren, Köping-Kolsva, 17.01,0, 8) Sofia Carling, Köping-Kolsva, 20.17,0


SKINNSKATTEBERG: Västmanlands Park Tour 4:e deltävlingen 2004-06-01
H20 1 670 m: 1) Simon Lindberg, Västerås, 12.16.0, 2) Erik Waldemarsson, Köping-Kolsva, 12.27.0
D20 1 590 m: 1) Anna Brammås, Västerås, 16.12.0
H10 760 m: 1) Jacob Ahlström, Västerås, 7.01.0, 2) Niclas Larsson, Köping-Kolsva, 7.07.0
H12 1 080 m: 1) Martin Regborn, Surahammar, 8.50.0, 4) Kim Olsson, Köping-Kolsva, 11.06.0
H14 1 200 m: 1) Johan Lindström, Västerås, 7.41.0, 2) John Hedlund, Köping-Kolsva, 7.56.0, 4) Simon Hedlund, Köping-Kolsva, 8.59.0, 6) Jonas Jensen, Köping-Kolsva, 10.06.0, 7) Olle Sjögren, Köping-Kolsva, 10.09.0, 9) Johan Englöf, Köping-Kolsva, 11.12.0
H16 1 550 m: 1) Niklas Profors, Köping-Kolsva, 10.07.0, 6) Eric Englöf, Köping-Kolsva, 14.22.0
D10 760 m: 1) Hanna Urby, Västerås, 6.23.0, 4) Johanna Larsson, Köping-Kolsva, 8.43.0, 6) Sally Jensen, Köping-Kolsva, 9.25.0
D12 1 080 m: 1) Carolina Mikaelsdotter, Västerås, 9.42.0, 10) Sabina Hedlund, Köping-Kolsva, 16.52.0, 14) Karin Birkestål, Köping-Kolsva, 15.26
D14 1 200 m: 1) Martina Welen, Hallstahammar, 8.40.0, 2) Anna Birkestål, Köping-Kolsva, 9.25.0, 3) Malin Landerdahl, Köping-Kolsva, 9.57.0, 5) Josefin Eriksson, Köping-Kolsva, 10.07.0, 9) Sofie Landqvist, Köping-Kolsva, 11.27.0
D16 1 390 m: 1) Alva Olsson, Västerås, 10.15.0, 2) Sara Profors, Köping-Kolsva, 10.50.0, 5) Kristin Lundgren, Köping-Kolsva, 12.20.0, 7) Linnea Hedlund, Köping-Kolsva, 12.35.0


VINBERG: Alftafejden  2004-05-31
H14 2 890 m: 1) Rassmus Andersson, Säterbygden, 17.01, 9) John Hedlund, Köping-Kolsva, 26.35
H45 3 160 m: 1) Andreas Hjertson, Linné, 21.18, 6) Mats Birkestål, Köping-Kolsva, 25.41, 15) Mats Landqvist, Köping-Kolsva, 31.20
H60 2 410 m: 1) Karl Johansson, Hedemora, 19.44, 2) Stig Törnkvist, Köping-Kolsva, 21.49
D14 2 810 m: 1) Cajsa Grape, Stora Tuna, 24.20, 7) Sofie Landqvist, Köping-Kolsva, 28.25, 15) Anna Birkestål, Köping-Kolsva, 34.37, 20) Josefin Eriksson, Köping-Kolsva, 48.36
D16 3 170 m: 1) Lina Sundqvist, Kåre, 27.39, 3) Sara Profors, Köping-Kolsva, 30.25, 4) Linnea Hedlund, Köping-Kolsva, 30.34
D55 2 100 m: 1) Maria Ehn, Tullinge, 23.57, 4) Monica Törnkvist, Köping-Kolsva, 27.45
Öppen 4 2 810 m: 1) Johan Melin, Forsa, 29.40, 9) Karin Svensson, Köping-Kolsva, 50.28, 10) Johan Eriksson, Köping-Kolsva, 52.53
Öppen 5 3 570 m: 1) Ola Wiksell, Stora Tuna, 35.51, 2) Per Arne Hedlund, Köping-Kolsva, 42.06


SOLLEFTEÅ: SM Långdistans 2004-05-31
H21 24 200 m: 1) Johan Näsman, Lidingö, 143.13
H20 19 800 m: 1) Mattias Millinger, Västerås, 122.55
D21 15 000 m: 1) Simone Niggli-Luder, Ulricehamn, 101.05, 37) Anna Andréasson, Köping-Kolsva, 123.36
D20 12 300 m: 1) Helena Jansson, Hagen, 96.20, 12) Karin Elgh, Köping-Kolsva, 102.17


VINBERG: Alftafejden 2 2004-05-30
H14 3 090 m: 1) Rassmus Andersson, Säterbygden, 19.14, 8) John Hedlund, Köping-Kolsva, 24.31
H45 4 910 m: 1) Hans Daniels, Malungs Skogsmårdarna, 37.29, 3) Mats Birkestål, Köping-Kolsva, 40.26, 26) Mats Landqvist, Köping-Kolsva, 1.03.10
H60 4 400 m: 1) Karl Johansson, Hedemora, 37.24, 2) Stig Törnkvist, Köping-Kolsva, 38.06
D14 3 090 m: 1) Katarina Svahn, IFK Mora, 23.34, 20) Anna Birkestål, Köping-Kolsva, 37.18, 21) Sofie Landqvist, Köping-Kolsva, 37.53, 25) Josefin Eriksson, Köping-Kolsva, 44.36
D16 3 780 m: 1) Lina Sundqvist, Kåre, 33.04, 2) Sara Profors, Köping-Kolsva, 36.31, 9) Linnea Hedlund, Köping-Kolsva, 43.25
D55 3 260 m: 1) Lena Wahss, Hedemora, 37.38, 6) Monica Törnkvist, Köping-Kolsva, 46.48
U2 2 080 m: 1) Hasse Juneholm, Lindebygden, 17.22, 6) Julia Eriksson, Köping-Kolsva, 26.48
Öppen 3 3 900 m: 1) Lisa Jonasson, Älvdalen, 54.31, 2) Johan Eriksson, Köping-Kolsva, 1.06.34
Öppen 4 3 090 m: 1) Ola Wiksell, Stora Tuna, 27.51, 20) Inger Eriksson, Köping-Kolsva, 1.06.37
Öppen 6 4 720 m: 1) Leif-Gunnar Pettersson, Söders SOL Tyresö, 54.12, 2) Per Arne Hedlund, Köping-Kolsva, 57.48


VINBERG: Alftafejden 1 2004-05-29
H14 3 490 m: 1) Rassmus Andersson, Säterbygden, 25.37, 19) John Hedlund, Köping-Kolsva, 42.38
H45 6 070 m: 1) Andreas Hjertson, Linné, 44.59, 11) Mats Birkestål, Köping-Kolsva, 58.45, 19) Mats Landqvist, Köping-Kolsva, 1.04.36
H60 4 870 m: 1) Stig Nordqvist, Västerbergslagen, 48.17, 13) Stig Törnkvist, Köping-Kolsva, 57.29
D14 2 660 m: 1) Katarina Svahn, IFK Mora, 22.42, 11) Sofie Landqvist, Köping-Kolsva, 29.29, 19) Anna Birkestål, Köping-Kolsva, 34.36
D16 4 140 m: 1) Lina Sundqvist, Kåre, 35.27, 4) Sara Profors, Köping-Kolsva, 45.48, 7) Linnea Hedlund, Köping-Kolsva, 47.53
D55 3 720 m: 1) Monica Holm, IFK Mora, 45.51, 7) Monica Törnkvist, Köping-Kolsva, 1.01.05
Ö4 1) Anders Hansson, Kåre, 26.24, 23) Inger Eriksson, Köping-Kolsva, 1.03.32,
Ö6 1) Roland Skogh, Årsunda, 58.49, 7) Per Arne Hedlund, Köping-Kolsva, 1.27.21,


SANDÖ: Sprint-SM 2004-05-29
H21 3 340 m: 1) Jonas Pilblad, Skogsfalken, 14.32
H20 3 080 m: 1) Anders Holmberg, Järla, 14.12
H18 3 000 m: 1) Fredrik Johansson, Kullingshof, 14.32
D21 2 750 m: 1) Anna Mårsell, Linköping, 13.34
D20 2 560 m: 1) Helena Jansson, Hagen, 13.12, 10) Karin Elgh, Köping-Kolsva, 14.58
D18 2 420 m: 1) Eva Svensson, IFK Mora, 13.19


SANDÖ: Kval Sprint-SM 2004-05-29
H21 K1 2 570 m: 1) Håkan Eriksson, Malungs Skogsmårdarna, 11.33
H21 K2 2 570 m: 1) Fredrik Löwegren, Göteborg, 11.43
H20 K1 2 290 m: 1) Anders Holmberg, Järla, 11.20
H20 K2 2 220 m: 1) Erik Thorsson, Tullinge, 11.56, 1) Per Carlborg, Nyköping, 11.56, 26) Robert Grann, Köping-Kolsva, 15.03
H18 K1 2 290 m: 1) David Bejbom, Uddevalla, 11.37
H18 K2 2 220 m: 1) Mattias Ericsson, Denseln, 12.00
D21 K1 2 160 m: 1) Emma Engstrand, Stora Tuna, 12.14, 14) Anna Andréasson, Köping-Kolsva, 14.20
D21 K2 2 220 m: 1) Simone Niggli-Luder, Ulricehamn, 12.15
D20 K1 2 120 m: 1) Helena Jansson, Hagen, 12.49, 8) Karin Elgh, Köping-Kolsva, 14.32
D20 K2 2 160 m: 1) Emma Öberg, Hällen, 13.55
D18 K1 2 120 m: 1) Anna Persson, Göingarna, 13.10
D18 K2 2 160 m: 1) Jenny Lönnkvist, Tullinge, 12.56


ARBOGA: Västmanland PARK TOUR #3 med Sprint DM 2004-05-25
H21 2 750 m: 1) Mattias Millinger, Västerås, 11.33, 2) Anders Österlund, Västerås, 11.44, 3) Johan Ahlström, Västerås, 12.39, 14) Christer Johansson, Köping-Kolsva, 15.44, 16) Mats Birkestål, Köping-Kolsva, 16.58
H20 2 610 m: 1) Robert Grann, Köping-Kolsva, 12.20, 2) Erik Waldemarsson, Köping-Kolsva, 12.44, 3) Jonas Vikström, Hedströmmen, 12.57, 6) Niklas Landqvist, Köping-Kolsva, 14.12
D21 2 340 m: 1) Anna Andréasson, Köping-Kolsva, 12.13, 2) Johanna Karlsson, Köping-Kolsva, 12.43, 3) Ulrika Johansson, Köping-Kolsva, 12.57
D20 2 260 m: 1) Karin Höök, Arboga, 14.51, 2) Anna Brammås, Västerås, 15.21, 3) Karin Waldemarsson, Köping-Kolsva, 16.09
H10 1 260 m: 1) Jacob Ahlström, Västerås SOK,  7:02 11) Gustav Lagergren, Köping-Kolsva, 11.07, 12) Niclas Larsson, Köping-Kolsva, 11.45, 15) Erik Einan, Köping-Kolsva, 12.43
H12 1 360 m:
1) Joachim Elmesiöö, Västerås, 8.07, 2) Kim Olsson, Köping-Kolsva, 9.01, 3) Erik Jensen, Köping-Kolsva, 9.10
H14 1 910 m: 1) John Hedlund, Köping-Kolsva, 9.52, 2) Simon Hedlund, Köping-Kolsva, 10.57, 5) Olle Sjögren, Köping-Kolsva, 12.03, 6) Jonas Jensen, Köping-Kolsva, 12.51 9) Johan Englöf, Köping-Kolsva, 16.24
H16 2 430 m: 1) Niklas Profors, Köping-Kolsva, 10.59, 7) Eric Englöf, Köping-Kolsva, 15.04
H50 2 150 m: 1) Gunnar Munktelius, Surahammar, 11.21, 8) Hans-Erik Hansson, Köping-Kolsva, 16.39, 10) Nils-Gunnar Karlsson, Köping-Kolsva, 18.55
D10 1 220 m: 1) Hanna Urby, Västerås, 7.34, 2) Johanna Larsson, Köping-Kolsva, 8.05, 3) Sally Jensen, Köping-Kolsva, 8.46, 12) Nina Andersson, Köping-Kolsva, 17.01
D12 1 360 m: 1) Carolina Mikaelsdotter, Västerås, 8.42, 11) Matilda Bonn, Köping-Kolsva, 16.09
D14 1 770 m: 1) Martina Welen, Hallstahammar, 9.43, 2) Malin Landerdahl, Köping-Kolsva, 10.39, 4) Sofie Landqvist, Köping-Kolsva, 10.53, 6) Anna Birkestål, Köping-Kolsva, 12.58, 8) Josefin Eriksson, Köping-Kolsva, 13.21, 11) Sandra Burén, Köping-Kolsva, 15.14
D16 2 190 m: 1) Alva Olsson, Västerås, 11.32, 2) Linnea Hedlund, Köping-Kolsva, 12.07, 7) Kristin Lundgren, Köping-Kolsva, 15.33, 10) Sofia Carling, Köping-Kolsva, 19.06


HALLSTAHAMMAR: Västmanland Park Tour #2 2004-05-18
H20 2 290 m: 1) Jonas Vikström, Hedströmmen, 13.47.0
D20 2 290 m: 1) Anna Brammås, Västerås, 20.41.0
H10 1 100 m: 1) Jacob Ahlström, Västerås, 7.20.0, 6) Niclas Larsson, Köping-Kolsva, 11.55.0, 7) Gustav Lagergren, Köping-Kolsva, 13.18.0, 14) Erik Einan, Köping-Kolsva, 22.02.0
H12 1 120 m: 1) Rasmus Elmertoft, Norberg, 8.19.0, 2) Erik Jensen, Köping-Kolsva, 9.21.0
H14 1 640 m: 1) John Hedlund, Köping-Kolsva, 10.30.0, 4) Olle Sjögren, Köping-Kolsva, 14.37.0, 5) Jonas Jensen, Köping-Kolsva, 14.44.0, 6) Simon Hedlund, Köping-Kolsva, 15.17.0, 11) Johan Englöf, Köping-Kolsva, 19.37.0
H16 1 970 m: 1) Niklas Profors, Köping-Kolsva, 11.06.0, 6) Eric Englöf, Köping-Kolsva, 13.46.0
D10 1 100 m: 1) Ida Stödeman, Hallstahammar, 11.41.0, 6) Johanna Larsson, Köping-Kolsva, 15.55.0
D12 1 120 m: 1) Carolina Mikaelsdotter, Västerås, 9.03.0, 16) Sabina Hedlund, Köping-Kolsva, 23.50.0
D14 1 640 m: 1) Martina Welen, Hallstahammar, 10.22.0, 3) Sofie Landqvist, Köping-Kolsva, 14.08.0, 4) Malin Landerdahl, Köping-Kolsva, 14.38.0, 6) Anna Birkestål, Köping-Kolsva, 16.46.0, 8) Josefin Eriksson, Köping-Kolsva, 18.32.0, 10) Sandra Burén, Köping-Kolsva, 20.24.0
D16 1 970 m: 1) Sara Profors, Köping-Kolsva, 13.09.0, 3) Kristin Lundgren, Köping-Kolsva, 17.03.0, 6) Sofia Carling, Köping-Kolsva, 11.11
Inskolning 990 m: Emil Rönnlund, Klas Birkestål, Melina Carlsson, Nina Andersson, Oskar Einan, Samuel Hedlund, Julia Eriksson


STORSTENSHÖJDEN - GARPHYTTAN: Närkedubbeln klassisk  2004-05-16
H21 ELIT 12 970 m: 1) Stefan Karlsson, Denseln, 1.26.16
H20 ELIT 10 000 m: 1) Staffan Engström, Almby, 1.23.24, 4) Niklas Landqvist, Köping-Kolsva, 1.40.09
H18 ELIT 7 620 m: 1) Jimmy Dahl, Kolmården, 1.04.46
D21 ELIT 7 580 m: 1) Tina Junegard, Tullinge, 57.52
D20 ELIT 6 740 m: 1) Anna Johnson, Almby, 1.20.16
D18 ELIT 5 580 m: 1) Stina Persson, Lindebygden, 1.04.06
H14 3 760 m: 1) Sebastian Månsson, Hagaby, 27.29, 19) Simon Hedlund, Köping-Kolsva, 36.14, 26) John Hedlund, Köping-Kolsva, 37.22, 44) Johan Englöf, Köping-Kolsva, 49.55
H16 5 410 m: 1) Kalle Johansson, Halmstad, 38.01, 5) Niklas Profors, Köping-Kolsva, 41.16
H45 6 080 m: 1) Sixten Westlund, Tyr, 45.47, 18) Mats Landqvist, Köping-Kolsva, 1.04.01
H50 5 760 m: 1) Anders Derebrant, Aneby, 44.13, 11) Ola Lindholm, Köping-Kolsva, 54.53
H55 5 250 m: 1) Björn Axelsson, Finspång, 39.19, 9) Alf Lindberg, Köping-Kolsva, 46.22
H75 2 700 m: 1) Nisse Bohman, Kompassen, 37.07, 1) Ingvar Törnström, Södertälje-Nykvarn, 37.07, 4) Nils-Gunnar Karlsson, Köping-Kolsva, 43.16
D12 2 970 m: 1) Julia Almén, Linköping, 24.35, 37) Sabina Hedlund, Köping-Kolsva, 1.11.35
D14 3 460 m: 1) Anna Forsberg, Kolmården, 25.01, 31) Sofie Landqvist, Köping-Kolsva, 39.42, 39) Anna Birkestål, Köping-Kolsva, 42.57, 43) Sandra Burén, Köping-Kolsva, 44.33
D16 4 220 m: 1) Tina Eriksson, Järfälla, 34.08, 4) Sara Profors, Köping-Kolsva, 39.08, 39) Linnea Hedlund, Köping-Kolsva, 59.00
U2 2 240 m: 1) Elin Åhlund, Almby, 25.09, 16) Samuel Hedlund, Köping-Kolsva, 43.52
Öppen 4 2 900 m: 1) Linda Wikström, Söders SOL Tyresö, 32.55, 18) Christina Englöf, Köping-Kolsva, 56.57, 24) Inger Eriksson, Köping-Kolsva, 1.04.02, 31) Heléna Hedlund, Köping-Kolsva, 1.25.05
Öppen 6 5 260 m: 1) Benneth Sandqvist, Hallstahammar, 54.19, 7) Per Arne Hedlund, Köping-Kolsva, 1.21.01
Öppen 7 3 000 m: 1) Ulf Johnsson, Skogspojkarna, 33.31, 2) Karin Profors, Köping-Kolsva, 33.32


MORA: Silva Junior Cup  2004-05-16
H21 ELIT 11 460 m: 1) Håkan Eriksson, Malungs Skogsmårdarna, 1.11.26
H20 ELIT 10 720 m: 1) Mattias Karlsson, Halden, 1.02.14
H18 ELIT 8 820 m: 1) Mikael Kristensson, Torfinn, 55.48
D21 ELIT 7 790 m: 1) Emma Engstrand, Stora Tuna, 54.43
D20 ELIT 8 000 m: 1) Helena Jansson, Hagen, 1.00.14, 7) Karin Elgh, Köping-Kolsva, 1.09.16, 34) Hanna Kruse, Köping-Kolsva, 1.23.27
D18 ELIT 6 460 m: 1) Johanna Jonsson, Tisaren, 51.48
H21 7 390 m: 1) Johan Granath, Lidingö, 53.21, 9) Roland Natanaelsson, Köping-Kolsva, 1.12.57
H20 LÅNG 8 990 m: 1) Henrik Wiklund, Bromma-Vällingby, 1.02.59, 15) Erik Waldemarsson, Köping-Kolsva, 1.23.20
H18 LÅNG 7 160 m: 1) Jon Eklund, Jarl Rättvik, 52.43, 22) Thomas Eek, Köping-Kolsva, 1.01.12
H40 6 230 m: 1) Ulf Magnusson, Leksand, 39.33, 17) Christer Johansson, Köping-Kolsva, 49.36
H45 6 230 m: 1) Thomas Ericson, Alfta-Ösa, 41.08, 27) Kenneth Larsson, Köping-Kolsva, 57.38
H75 3 180 m: 1) Olle Åkerlund, Jarl Rättvik, 40.30, 7) Pär Andersson, Köping-Kolsva, 51.03
D21 LÅNG 5 830 m: 1) Eva Singman, Västerås, 53.45, 5) Linda Ohlsson, Köping-Kolsva, 57.49
D20 LÅNG 5 480 m: 1) Maria Tuomi, Kolmården, 49.13, 6) Jennie Karlsson, Köping-Kolsva, 53.40
D18 L 5 480 m: 1) Åsa Lundmark, Bromma-Vällingby, 46.49, 15) Malin Kruse, Köping-Kolsva, 53.40, 19) Karin Waldemarsson, Köping-Kolsva, 54.48, 37) Maria Forsberg, Köping-Kolsva, 1.04.48
D45 4 470 m: 1) Karin Gunnarsson, Stora Tuna, 34.34, 22) Margareta Waldemarsson, Köping-Kolsva, 54.00
D55 3 550 m: 1) Karin Josefsson, Hedemora, 29.11, 3) Monica Törnkvist, Köping-Kolsva, 38.12
H21 M 6 730 m: 1) Per Erik Fogel, Kåre, 50.35, 3) Mats Kåberg, Köping-Kolsva, 1.18.31
Öppen 7 3 070 m: 1) Jennie Runesson, Vivill, 24.03, 14) Anders Waldemarsson, Köping-Kolsva, 38.09


STORSTENSHÖJDEN - GARPHYTTAN: Närkedubbeln kortdistans  2004-05-15
H21 ELIT 4 300 m: 1) Per Öberg, Hällen, 27.33
H20 ELIT 3 810 m: 1) Fredrik Forsberg, Kolmården, 34.15
H18 ELIT 3 680 m: 1) Jimmy Dahl, Kolmården, 32.52
D21 ELIT 3 340 m: 1) Hanna Palm, Hakarpspojkarna, 28.09
D20 ELIT 2 970 m: 1) Emma Dahlskog, Djerf, 32.35
D18 ELIT 2 740 m: 1) Madeleine Gustavsson, Istrum, 30.21
H10 1 830 m: 1) Jonatan Aronsson, Tisaren, 14.13, 25) Erik Einan, Köping-Kolsva, 46.25
H12 2 410 m: 1) Christer Garpenlund, KFUM Örebro, 17.49, 19) Erik Jensen, Köping-Kolsva, 36.17
H14 3 030 m: 1) Henrik Berggren, Denseln, 26.20, 3) Jonas Jensen, Köping-Kolsva, 28.49, 9) Simon Hedlund, Köping-Kolsva, 34.12
H16 3 440 m: 1) Niklas Profors, Köping-Kolsva, 28.45
H75 2 130 m: 1) Ingvar Törnström, Södertälje-Nykvarn, 27.11, 5) Nils-Gunnar Karlsson, Köping-Kolsva, 31.29
H80 2 130 m: 1) Per Wester, Gustavsberg, 29.53, 4) Henry Jakobsson, Köping-Kolsva, 47.05
D10 1 830 m: 1) Anna Wehlin, Södertälje-Nykvarn, 18.24, 21) Sally Jensen, Köping-Kolsva, 30.14
D12 2 410 m: 1) Julia Almén, Linköping, 22.24, 1) Elin Månsson, Löftan, 22.24, 35) Sabina Hedlund, Köping-Kolsva, 1.17.02
D14 2 740 m: 1) Anna Forsberg, Kolmården, 22.36, 24) Malin Landerdahl, Köping-Kolsva, 31.04, 46) Josefin Eriksson, Köping-Kolsva, 40.28, 48) Sandra Burén, Köping-Kolsva, 43.05
D16 2 650 m: 1) Amanda Almén, Linköping, 26.43, 3) Sara Profors, Köping-Kolsva, 28.29, 10) Linnea Hedlund, Köping-Kolsva, 34.06
D35 2 950 m: 1) Camilla Pettersson, Ravinen, 28.44, 7) Pernilla Öberg, Köping-Kolsva, 39.34
D40 2 730 m: 1) Anna-Maria Backryd, Lindebygden, 27.18, 16) Karin Profors, Köping-Kolsva, 42.22
Öppen 4 3 030 m: 1) Alf Huhta, Måsen, 42.47, 6) Anna Birkestål, Köping-Kolsva, 47.38, 18) Karin Svensson, Köping-Kolsva, 57.02, 22) Johan Eriksson, Köping-Kolsva, 1.00.32
Öppen 5 3 670 m: 1) Tom Korkeakoski, Milan, 36.56, 10) Anna-Karin Landerdahl, Köping-Kolsva, 1.11.49
Öppen 7 2 840 m: 1) Magnus Nygren, Skogspojkarna, 32.10, 8) Stig Karlsson, Köping-Kolsva, 42.09
Öppen 8 4 110 m: 1) Anders Holm, KFUM Örebro, 35.08, 6) Mats Birkestål, Köping-Kolsva, 43.04


MORA: Silva Junior Cup  2004-05-15
H21 ELIT 4 980 m: 1) Håkan Eriksson, Malungs Skogsmårdarna, 26.37
H20 ELIT 4 460 m: 1) Anders Holmberg, Järla, 24.12
H18 ELIT 4 140 m: 1) Mikael Kristensson, Torfinn, 23.48
D21 ELIT 4 010 m: 1) Eva Elfving, Domnarvet, 28.18, 30) Johanna Karlsson, Köping-Kolsva, 40.27, 31) Linda Ohlsson, Köping-Kolsva, 40.44
D20 ELIT 3 520 m: 1) Helena Jansson, Hagen, 24.50, 16) Karin Elgh, Köping-Kolsva, 29.44, 37) Hanna Kruse, Köping-Kolsva, 32.38
D18 ELIT 3 510 m: 1) Anna Persson, Göingarna, 25.47
H21 4 350 m: 1) Jan Nordqvist, Västerbergslagen, 26.02, 27) Roland Natanaelsson, Köping-Kolsva, 38.58
H20 3 910 m: 1) Magnus Carlstedt, Sävedalen, 24.29, 2) Erik Waldemarsson, Köping-Kolsva, 25.09, 14) Robert Grann, Köping-Kolsva, 27.52
H18 3 500 m: 1) Daniel Erlandsson, Stigmännen Karlshamn, 21.45, 16) Thomas Eek, Köping-Kolsva, 23.35
H40 3 720 m: 1) Ulf Magnusson, Leksand, 22.27, 28) Christer Johansson, Köping-Kolsva, 32.28
H45 3 720 m: 1) Roger Lind, Leksand, 23.30, 31) Kenneth Larsson, Köping-Kolsva, 39.05
H50 3 170 m: 1) Sigurd Daehli, Löten, 19.58, 42) Anders Waldemarsson, Köping-Kolsva, 32.14
H60 2 850 m: 1) Jan-Olof Dahlström, Bjursås, 20.00, 2) Stig Törnkvist, Köping-Kolsva, 20.40
H75 2 610 m: 1) Olle Åkerlund, Jarl Rättvik, 26.45, 7) Pär Andersson, Köping-Kolsva, 42.28
D20 2 930 m: 1) Nadia Larsson, Tullinge, 22.02, 11) Jennie Karlsson, Köping-Kolsva, 28.21
D18 2 930 m: 1) Karin Waldemarsson, Köping-Kolsva, 22.06, 35) Malin Kruse, Köping-Kolsva, 28.08, 39) Maria Forsberg, Köping-Kolsva, 28.55
D40 3 210 m: 1) Ulrika Eriksson, Stora Tuna, 23.37, 5) Ulrika Johansson, Köping-Kolsva, 25.37
D45 3 210 m: 1) Karin Gunnarsson, Stora Tuna, 24.40, 28) Margareta Waldemarsson, Köping-Kolsva, 44.14
D55 2 740 m: 1) Karin Josefsson, Hedemora, 24.50, 5) Monica Törnkvist, Köping-Kolsva, 29.16
H21 M 3 820 m: 1) Mats Kåberg, Köping-Kolsva, 47.33
 


VPT Västerås, Klassresultatlista 2004-05-11 

H20   1960 meter    
Pl Rank Namn Förening Tid Tid+
1   Erik Waldemarsson Köping-Kolsva OK 9:15 0:00
H16   1960 meter    
Pl Rank Namn Förening Tid Tid+
1   Niklas Profors Köping-Kolsva OK 9:30 0:00
6   Eric Englöf Köping-Kolsva OK 12:31 3:01
8   Mattias Mikkelä OK Hedströmmen 13:37 4:07
H14   1640 meter    
Pl Rank Namn Förening Tid Tid+
1   Johan Lindström Västerås SOK 9:17 0:00
3   John Hedlund Köping-Kolsva OK 10:07 0:50
5   Olle Sjögren Köping-Kolsva OK 10:54 1:37
6   Jonas Jensen Köping-Kolsva OK 11:42 2:25
8   Johan Englöf Köping-Kolsva OK 12:59 3:42
9   Simon Hedlund Köping-Kolsva OK 13:08 3:51
H12   1370 meter    
Pl Rank Namn Förening Tid Tid+
1   Martin Regborn Surahammars SOK 8:11 0:00
2   Erik Jensen Köping-Kolsva OK 8:40 0:29
12   Kim Olsson Köping-Kolsva OK 15:32 7:21
H10   1160 meter    
Pl Rank Namn Förening Tid Tid+
1   Fredrik Kraft Hallstahammars OK 8:00 0:00
2   Niclas Larsson Köping-Kolsva OK 8:55 0:55
10   Erik Einan Köping-Kolsva OK 13:26 5:26
D20   1960 meter    
Pl Rank Namn Förening Tid Tid+
1   Karin Waldemarsson Köping-Kolsva OK 12:13 0:00
D16   1960 meter   15 anmälda
Pl Rank Namn Förening Tid Tid+
1   Alva Olsson Västerås SOK 10:25 0:00
2   Sara Profors Köping-Kolsva OK 11:39 1:14
3   Linnea Hedlund Köping-Kolsva OK 11:40 1:15
5   Kristin Lundgren Köping-Kolsva OK 13:23 2:58
9   Sofia Carling Köping-Kolsva OK 19:54 9:29
D14   1640 meter    
Pl Rank Namn Förening Tid Tid+
1   Martina Welen Hallstahammars OK 9:31 0:00
3   Malin Landerdahl Köping-Kolsva OK 10:18 0:47
4   Anna Birkestål Köping-Kolsva OK 10:50 1:19
6   Sofie Landqvist Köping-Kolsva OK 11:35 2:04
9   Josefin Eriksson Köping-Kolsva OK 12:39 3:08
10   Sandra Burén Köping-Kolsva OK 12:57 3:26
D12   1370 meter    
Pl Rank Namn Förening Tid Tid+
1   Filippa Lundberg Västerås SOK 8:41 0:00
7   Sabina Hedlund Köping-Kolsva OK 12:43 4:02
14   Karin Birkestål Köping-Kolsva OK 15:11 6:30
17   Matilda Bonn Köping-Kolsva OK 16:09 7:28
D10   1160 meter    
Pl Rank Namn Förening Tid Tid+
1   Hanna Urby Västerås SOK 8:42 0:00
2   Sally Jensen Köping-Kolsva OK 10:10 1:28
5   Johanna Larsson Köping-Kolsva OK 14:13 5:31
INSKOLNING   1150 meter    
Pl Rank Namn Förening Tid Tid+
    Adelina Bonn Köping-Kolsva OK Godkänd  
    Emil Rönnlund Köping-Kolsva OK Godkänd  
    Julia Eriksson Köping-Kolsva OK Godkänd  
    Klas Birkestål Köping-Kolsva OK Godkänd  
    Melina Carlsson Köping-Kolsva OK Godkänd  
    Oskar Einan Köping-Kolsva OK Godkänd  
    Samuel Hedlund Köping-Kolsva OK Godkänd  

HALLSBERG: Tisarträffen kortdistans 2004-05-09
D20 3 180 m: 1) Karin Elgh, Köping-Kolsva, 29.08, 3) Jennie Karlsson, Köping-Kolsva, 35.01
D18 2 860 m: 1) Hanna Gustavsson, Skogsstjärnan, 27.41, 21) Malin Johansson, Köping-Kolsva, 42.44
H10 2 150 m: 1) Leif Svensson, Finspång, 16.18, 10) Gustav Lagergren, Köping-Kolsva, 35.46
H14 2 750 m: 1) Sebastian Månsson, Hagaby, 18.57, 8) John Hedlund, Köping-Kolsva, 24.34
H40 3 590 m: 1) Stefan Peterson, Hagaby, 23.37, 16) Christer Johansson, Köping-Kolsva, 32.50
H45 3 430 m: 1) Mats Welander, Djerf, 28.48, 5) Mats Landqvist, Köping-Kolsva, 33.50, 7) Mats Birkestål, Köping-Kolsva, 36.14, 11) Kenneth Larsson, Köping-Kolsva, 42.08
H50 2 900 m: 1) Anders Derebrant, Aneby, 21.40, 12) Anders Waldemarsson, Köping-Kolsva, 31.17
H55 2 750 m: 1) Conny Lindberg, Hällefors, 22.05, 18) Owe Eek, Köping-Kolsva, 37.51
H70 2 650 m: 1) Tord Lidström, Hagaby, 23.49, 6) Göthe Olsson, Köping-Kolsva, 32.52
H80 2 050 m: 1) Henry Jakobsson, Köping-Kolsva, 32.12
D14 2 490 m: 1) Maria Westher, Djerf, 22.13, 13) Malin Landerdahl, Köping-Kolsva, 33.14, 14) Sofie Landqvist, Köping-Kolsva, 33.31, 15) Josefin Eriksson, Köping-Kolsva, 34.34
D40 2 860 m: 1) Kerstin Larsson, Hagaby, 24.11, 7) Ulrika Johansson, Köping-Kolsva, 28.20
D45 2 750 m: 1) Ingela Ekelöv, Ringsjö, 24.03, 7) Margareta Waldemarsson, Köping-Kolsva, 37.49
D70 2 050 m: 1) Gunborg Sundberg, Köping-Kolsva, 36.11
U2 2 150 m: 1) Wilma Holmqvist, Hagaby, 30.16, 7) Julia Eriksson, Köping-Kolsva, 38.52


KÖTTKULLA: Ulricehamns distriktstävling 2004-05-09

D18 : 1) Jennie Nilsson, Hagen, 34.59, 11) Maria Forsberg, Köping-Kolsva, 45.33


HALLSBERG: Tisarträffen Klassisk distans 2004-05-08
H10 2 620 m: 1) Didrik Hall, Nyköping, 17.01, 10) Niclas Larsson, Köping-Kolsva, 34.19
H14 3 920 m: 1) Sebastian Månsson, Hagaby, 26.28, 10) Simon Hedlund, Köping-Kolsva, 34.07, 28) John Hedlund, Köping-Kolsva, 53.34
H45 6 110 m: 1) Håkan Palmfjord, Katrineholm, 42.57, 3) Mats Birkestål, Köping-Kolsva, 45.35, 10) Mats Landqvist, Köping-Kolsva, 50.54
H55 4 910 m: 1) Sven-Olov Wiklund, Arboga, 33.18, 5) Alf Lindberg, Köping-Kolsva, 38.19
H80 2 900 m: 1) Olle Hävert, Degerfors, 37.01, 3) Henry Jakobsson, Köping-Kolsva, 42.00
D20 5 220 m: 1) Karin Elgh, Köping-Kolsva, 40.51, 4) Jennie Karlsson, Köping-Kolsva, 53.28
D10 2 620 m: 1) Eva Gustafsson, Hagaby, 22.36, 3) Johanna Larsson, Köping-Kolsva, 31.42
D14 3 620 m: 1) Maria Westher, Djerf, 29.43, 8) Malin Landerdahl, Köping-Kolsva, 39.21, 15) Sofie Landqvist, Köping-Kolsva, 44.08, 18) Anna Birkestål, Köping-Kolsva, 46.14
D16 4 140 m: 1) Caroline Nicolas, KFUM Örebro, 35.13, 10) Linnea Hedlund, Köping-Kolsva, 45.02
D70 2 900 m: 1) Gunborg Sundberg, Köping-Kolsva, 37.11
U2 2 620 m: 1) Malene Wixner Johansson, Almby, 24.36, 9) Samuel Hedlund, Köping-Kolsva, 52.31
D45 M 3 620 m: 1) Kerstin Carlsson, Letstigen, 42.13, 2) Karina Karlsson, Köping-Kolsva, 43.13
Öppen 3 4 360 m: 1) Johan Elgh, Köping-Kolsva, 43.04
Öppen 4 3 020 m: 1) Maud Andersson, Tylöskog, 41.36, 5) Eva Elgh, Köping-Kolsva, 44.43, 11) Heléna Hedlund, Köping-Kolsva, 1.04.06
Öppen 5 4 140 m: 1) Anna-Karin Landerdahl, Köping-Kolsva, 42.38, 3) Marie Larsson, Köping-Kolsva, 50.50


FALUN: OL-Touren, elitserien, World Ranking Event 2004-05-08
H21 E2 14 110 m: 1) Staffan Eriksson, Malungs Skogsmårdarna, 90.41
H21 ELIT 15 960 m: 1) Mats Troeng, Linné, 98.17
H20 ELIT 9 900 m: 1) Martin Johansson, IFK Mora, 69.49, 12) Robert Grann, Köping-Kolsva, 86.04, 26) Erik Waldemarsson, Köping-Kolsva, 101.22
H18 ELIT 8 140 m: 1) Pär Olofsson, Rehn, 57.11
D21 E2 8 510 m: 1) Linda Ericsson, Sundbyberg, 70.37
D21 ELIT 9 780 m: 1) Karolina A. Höjsgaard, Domnarvet, 67.51
D20 ELIT 6 890 m: 1) Hanna Aludden, Gävle, 62.31, 6) Hanna Kruse, Köping-Kolsva, 65.16
D18 ELIT 5 970 m: 1) Karin Persson, Hagaby, 55.41, 14) Karin Waldemarsson, Köping-Kolsva, 67.42
H21 LÅNG 11 470 m: 1) Mikael Östlund, Stora Tuna, 78.18, 29) Mårten Ohlsson, Köping-Kolsva, 91.36
H21 7 880 m: 1) Jonas Buud, IFK Mora, 56.13, 34) Roland Natanaelsson, Köping-Kolsva, 82.34
H16 4 930 m: 1) Simon Andersson, Forsa, 32.12, 5) Niklas Profors, Köping-Kolsva, 36.03
H40 7 080 m: 1) Niklas Löwegren, Stora Tuna, 49.50, 35) Christer Johansson, Köping-Kolsva, 81.55
H60 4 740 m: 1) Anders Johansson, IFK Mora, 39.05, 3) Stig Törnkvist, Köping-Kolsva, 42.00
H75 3 120 m: 1) Bertil Norman, Hedemora, 36.19, 4) Nils-Gunnar Karlsson, Köping-Kolsva, 43.43
D21 LÅNG 6 530 m: 1) Anna Lampinen, Södertälje-Nykvarn, 52.46, 33) Johanna Karlsson, Köping-Kolsva, 71.02
D20 4 200 m: 1) Stina Häggström, Litsbygden, 43.52, 4) Malin Kruse, Köping-Kolsva, 52.40
D40 4 400 m: 1) Maria Bergfeldt, Domnarvet, 33.19, 14) Ulrika Johansson, Köping-Kolsva, 46.33, 27) Karin Profors, Köping-Kolsva, 55.11
D45 3 990 m: 1) Susanne Persson, Västerås, 37.20, 25) Margareta Waldemarsson, Köping-Kolsva, 56.22
D55 3 410 m: 1) Karin Josefsson, Hedemora, 30.49, 21) Monica Törnkvist, Köping-Kolsva, 56.37
D65 3 090 m: 1) Kerstin Johansson, Hedemora, 38.12, 8) Göta Kåberg, Köping-Kolsva, 63.04
H21 M 6 570 m: 1) Stefan Ahrell, Gävle, 67.18, 3) Mats Kåberg, Köping-Kolsva, 99.48
ÖPPEN 4 3 420 m: 1) Frida Prästings, Domnarvet, 40.12, 28) Christina Englöf, Köping-Kolsva, 87.06
ÖPPEN 7 3 380 m: 1) Jonas Vestbom, Ockelbo, 23.01, 13) Anders Waldemarsson, Köping-Kolsva, 40.31


HUSKVARNA: IKHP-Vista Kortdistans 2004-05-02
H21 ELIT 4 480 m: 1) Hans Brolund, Denseln, 25.30, 2) Mikael Olofsson, Friskus Varberg, 25.43, 3) Mats Röjgård, Kolmården, 25.57
H20 ELIT 4 170 m: 1) Henrik Jansson, Tisaren, 26.48, 2) Henrik Tengvall, Boxholm-Mjölby, 28.03, 3) Henric Carlsson, Viljan, 29.08
H18 ELIT 3 540 m: 1) Oskar Stensson-Bohman, Nybro, 20.54, 2) Mikael Kristensson, Torfinn, 21.26, 3) Ivan Forsgren, Tisaren, 21.50
D21 ELIT 3 400 m: 1) Simone Niggli-Luder, Ulricehamn, 18.46, 2) Dainora Alsauskaite, Ravinen, 21.31, 3) Jenny Johansson, Ulricehamn, 21.34
D20 ELIT 3 130 m: 1) Stina Banck, Hagen, 25.07, 2) Johanna Lindberg, Boxholm-Mjölby, 25.39, 3) Susanne Sjöö, Eksjö, 27.19
D18 ELIT 3 130 m: 1) Malin Sand, Tisaren, 23.52, 2) Johanna Jonsson, Tisaren, 23.55, 3) Malin Gustavsson, Eksjö, 24.08, 36) Maria Forsberg, Köping-Kolsva, 35.15


AVESTA: Hyttan, klassisk 20040502
H21 ELIT 12 730 m: 1) Fredrik Löwegren, Göteborg, 1.21.00, 2) Nils Olsson, Stora Tuna, 1.22.56, 3) Troy De Haas Turun, Metsänkävijät, 1.25.51, 26) Marcus Eek, Köping-Kolsva, 1.47.03
H20 ELIT 9 840 m: 1) Karl Tiselius, Dalaporten, 1.09.03, 2) Ulf Troeng, Dalaporten, 1.15.09, 3) Anders Håkansson, Hedemora, 1.16.51, 5) Robert Grann, Köping-Kolsva, 1.21.10
H18 ELIT 7 590 m: 1) Pär Hansson, Alfta-Ösa, 1.01.15, 2) Jon Eklund, Jarl Rättvik, 1.05.02, 3) Simon Jacobsson, Långhundra, 1.05.33
D21 ELIT 7 590 m: 1) Karolina A. Höjsgaard, Domnarvet, 1.02.09, 2) Marie-Louise Engström, Leksand, 1.08.42, 3) Therese Bergqvist, Leksand, 1.09.31, 17) Johanna Karlsson, Köping-Kolsva, 1.32.56
D20 ELIT 6 530 m: 1) Hanna Aludden, Gävle, 57.13, 2) Sofie Johansson, Tierp, 59.10, 3) Karin Elgh, Köping-Kolsva, 1.01.19, 7) Hanna Kruse, Köping-Kolsva, 1.07.29
D18 ELIT 5 580 m: 1) Eva Tiselius, Kåre, 48.50, 2) Ida Johansson, IFK Mora, 49.24, 3) Stina Edejern, Alfta-Ösa, 54.34
H21 7 900 m: 1) Andreas Eriksson, Västerås, 1.02.50, 8) Roland Natanaelsson, Köping-Kolsva, 1.25.52
H18 6 530 m: 1) Cristian Larsson, Köping-Kolsva, 1.20.39
H14 4 140 m: 1) Rassmus Andersson, Säterbygden, 28.29, 18) John Hedlund, Köping-Kolsva, 46.47, 28) Simon Hedlund, Köping-Kolsva, 56.34, 32) Johan Englöf, Köping-Kolsva, 1.00.49
H16 4 960 m: 1) Olle Olofsson, Rehn, 33.53, 4) Niklas Profors, Köping-Kolsva, 36.58, 19) Eric Englöf, Köping-Kolsva, 58.13
H35 7 080 m: 1) Thomas Höjsgaard, Leksand, 57.45, 7) Ola Carlsson, Köping-Kolsva, 1.10.09
H40 6 530 m: 1) Bengt Haglund, Leksand, 47.14, 23) Christer Johansson, Köping-Kolsva, 1.08.40
H45 6 070 m: 1) Erik Svensson, IFK Mora, 45.24, 12) Mats Birkestål, Köping-Kolsva, 56.04, 24) Mats Landqvist, Köping-Kolsva, 1.04.13, 32) Kenneth Larsson, Köping-Kolsva, 1.08.46
H55 5 200 m: 1) Sven-Olov Wiklund, Arboga, 43.26, 15) Alf Lindberg, Köping-Kolsva, 52.36, 34) Owe Eek, Köping-Kolsva, 1.14.28
H75 2 990 m: 1) Lennart Öberg, Västerås, 34.49, 3) Nils-Gunnar Karlsson, Köping-Kolsva, 37.19
H80 2 360 m: 1) Anders Linder, Hedemora, 37.59, 5) Henry Jakobsson, Köping-Kolsva, 43.36, 9) Sixten Lindberg, Köping-Kolsva, 48.27
D18 4 420 m: 1) Anna Lundgren, Hammaren, 41.08, 2) Karin Waldemarsson, Köping-Kolsva, 49.14, 3) Malin Kruse, Köping-Kolsva, 57.52
D14 3 470 m: 1) Martina Welen, Hallstahammar, 28.05, 14) Malin Landerdahl, Köping-Kolsva, 41.23, 15) Sofie Landqvist, Köping-Kolsva, 41.58, 32) Anna Birkestål, Köping-Kolsva, 59.44, 36) Sandra Burén, Köping-Kolsva, 1.13.17
D16 4 100 m: 1) Sara Profors, Köping-Kolsva, 39.54, 13) Linnea Hedlund, Köping-Kolsva, 1.04.48
D40 3 970 m: 1) Ingrid Alexandersson, Stora Tuna, 33.44, 18) Karin Profors, Köping-Kolsva, 59.58
D65 2 990 m: 1) Birgit Lång, Klyftamo, 35.14, 15) Göta Kåberg, Köping-Kolsva, 1.05.31
D75 2 360 m: 1) Gunborg Wåhlberg, Kåre, 39.22, 2) Gunborg Sundberg, Köping-Kolsva, 40.56
U2 2 320 m: 1) Simon Fors, Kvarnsveden, 21.01, 26) Melina Carlsson, Köping-Kolsva, 40.28
Öppen 2 2 920 m: 1) Peter Wiksell, Stora Tuna, 40.20, 8) Hans Säveroth, Köping-Kolsva, 1.06.29
Öppen 3 4 180 m: 1) Anna-Lena Gustafsson, Gagnef, 49.58, 4) Inger Eriksson, Köping-Kolsva, 1.15.55
Öppen 4 3 470 m: 1) Lennart Lindgren, Järnbärarna, 40.19, 5) Anna-Karin Landerdahl, Köping-Kolsva, 49.00, 13) Stefan Hedlund, Köping-Kolsva, 1.00.22, 25) Helena Hedlund, Köping-Kolsva, 1.30.21
Öppen 5 3 890 m: 1) Anita Klaar, Säterbygden, 42.29, 15) Kerstin Vidner Eriksson, Köping-Kolsva, 1.00.27
Öppen 6 4 960 m: 1) Anders Berg, Kåre, 44.22, 17) Mats Kåberg, Köping-Kolsva, 1.15.36, 19) Per Arne Hedlund, Köping-Kolsva, 1.28.14
Öppen 7 2 990 m: 1) Bengt Sjögren, Hedemora, 25.49, 7) Anders Waldemarsson, Köping-Kolsva, 36.50
Öppen 8 5 200 m: 1) Per Magnusson, Kåre, 46.28, 14) Bo Eriksson, Köping-Kolsva, 1.06.31


AVESTA: Hyttan, kort 2004-05-01
H21 4 500 m: 1) Fredrik Löwegren, Göteborg, 24.33
H20 4 000 m: 1) Karl Tiselius, Dalaporten, 28.15
H18 3 790 m: 1) Pär Hansson, Alfta-Ösa, 27.01, 19) Cristian Larsson, Köping-Kolsva, 38.46
D21 3 590 m: 1) Birgitte Husebye, Fredrikstad, 25.55
D20 3 260 m: 1) Sofie Johansson, Tierp, 27.29
D18 3 260 m: 1) Ida Johansson, IFK Mora, 29.46
H14 2 680 m: 1) Erik Blomgren, Stora Tuna, 19.17, 17) Simon Hedlund, Köping-Kolsva, 28.49
H16 3 160 m: 1) Jerker Lysell, Rehn, 21.27, 4) Niklas Profors, Köping-Kolsva, 22.27, 17) Eric Englöf, Köping-Kolsva, 36.35
H35 3 890 m: 1) Erik Stigsmark, Kvarnsveden, 32.14, 2) Ola Carlsson, Köping-Kolsva, 33.27
H45 3 260 m: 1) Erik Svensson, IFK Mora, 24.17, 11) Mats Birkestål, Köping-Kolsva, 28.08, 19) Mats Landqvist, Köping-Kolsva, 31.38
H55 2 960 m: 1) Bengt Stenerhag, Västerbergslagen, 23.54, 20) Owe Eek, Köping-Kolsva, 38.29
H60 2 580 m: 1) Ingvar Forsberg, Storvik, 20.48, 17) Hans-Erik Hansson, Köping-Kolsva, 31.09
H70 2 370 m: 1) Allan Haglund, Gävle, 26.44, 12) Göthe Olsson, Köping-Kolsva, 39.38
H75 2 070 m: 1) Lennart Öberg, Västerås, 25.17, 13) Pär Andersson, Köping-Kolsva, 1.02.55
H80 1 650 m: 1) Alex Borres, Kvarnsveden, 24.35, 4) Henry Jakobsson, Köping-Kolsva, 28.01, 7) Sixten Lindberg, Köping-Kolsva, 32.54
D14 2 370 m: 1) Tove Alexandersson, Stora Tuna, 21.19, 7) Sofie Landqvist, Köping-Kolsva, 26.22
D16 3 120 m: 1) Lina Sundqvist, Kåre, 28.44, 2) Sara Profors, Köping-Kolsva, 29.06, 13) Kristin Lundgren, Köping-Kolsva, 43.50
D40 3 030 m: 1) Ingrid Alexandersson, Stora Tuna, 26.08, 21) Karin Profors, Köping-Kolsva, 48.23
D75 1 760 m: 1) Gunborg Sundberg, Köping-Kolsva, 27.37
U2 2 010 m: 1) Mattias Hurtig, Hedemora, 20.34, 24) Melina Carlsson, Köping-Kolsva, 39.43
Öppen 4 2 810 m: 1) Fredrik Nordfors, Stora Tuna, 33.01, 18) Stefan Hedlund, Köping-Kolsva, 51.24, 30) Yvonne Carlsson, Köping-Kolsva, 1.20.25


Tiomila Herrar sö 2004-04-25 10:47
Resultat Herrar (392)

Pl tartnr Lag Land Tid Diff.
1 1 Halden Skiklubb 1 72 1:52:32 0:00
Björn Eriksen 1:13:10
Joacim Carlsson 1:22:04
Öyvind Helgerud 1:20:46
Kjetil Björlo 43:35
Jarkko Huovila 1:51:21
Petter Thoresen 45:09
Emil Wingstedt 45:28
Öystein Kristiansen 1:08:06
Tore Sandvik 1:01:35
Mats Haldin 1:41:18

2 100 Kalevan Rasti 1 70 2:02:12 9:40
Mika Venho 1:17:03
Janne Rossi 1:32:10
Harri Romppanen 1:19:29
Petri Vainio 45:44
Tommi Tölkkö 1:53:24
Mikael Boström 42:41
Simo Martomaa 45:34
Samuli Launiainen 1:08:15
Antti Harju 1:00:01
Thierry Gueorgiou 1:37:51

3 5 Södertälje-Nykvarn Orientering 1 16 2:09:59 17:27
Johan Sunden 1:17:43
Martin Lampinen 1:24:23
Fredrik Norrman 1:21:21
Michael Wehlin 43:03
Ivar Hangen 2:01:09
Mattias Gilgien 42:43
Anders Axelsson 45:49
Erik Axelsson 1:06:58
Isak Bergman 1:01:06
Peter Hemmyr 1:45:44

181 Köping-Kolsva OK 1 21
Philippe Adamski 1:16:47
Robert Grann 1:36:53
Thibaut Magne 1:33:28
Thomas Eek 1:07:13
Jean Baptiste Bourinn 2:05:35
Ola Carlsson 1:00:00
Niklas Landqvist 54:19
Erik Waldemarsson 1:28:47
Mårten Ohlsson 1:25:27
Marcus Eek

196 Arboga OK 1 21 j godk.
Lorenzo Calabro 1:36:56
Kalle Björkman 1:56:15
Arne Hägg 1:56:46
Lars-Åke Andersson 1:16:09
Glen Winning j godk.
Michael Wickström 1:02:04
Fredrik Grann 1:02:19
Henrik Wickström 1:46:08
Klas Ferbe 1:30:43
Magnus Öhrström


Tiomila Damer sö 2004-04-25 06:30
Resultat Damer (394)
Pl tartnr Lag Land Tid Diff.

1 12 Ulricehamns OK 1 20 3:28:22 0:00
Stina Grenholm 44:40
Martina Fritschy 45:25
Alexandra Vejedal 35:04
Jenny Johansson 32:37
Simone Niggli-Luder 50:36

100 103 Köping-Kolsva OK 1 21 4:18:25 50:03
Anna Andreasson 50:39
Elin Gustafsson 52:02
Ulrika Johansson 46:52
Hanna Kruse 43:55
Karin Elgh 1:04:57

237 183 Köping-Kolsva OK 2 21 5:00:09 1:31:47
Linda Ohlsson 53:17
Johanna Karlsson 1:06:00
Malin Kruse 40:43
Karin Waldemarsson 45:27
Maria Forsberg 1:34:42

184 Köping-Kolsva OK 3 21 j godk.
Jennie Karlsson 1:02:32
Karin Profors 1:03:34
Margareta Waldemarsson j godk.
Malin Johansson 1:11:14
Sussie Welen. 1:20:41


Tiomila Ungdom  sö 2004-04-25 06:40
Resultat Ungdom (396)
Pl tartnr Lag Land Tid Diff.

1 10 Järla IF OK 1 15 1:58:03 0:00
Axel Mattsson 35:10
Linnea Längberg 19:00
Jonas Sandström 26:40
Olle Boström 37:13

50 131 Köping-Kolsva OK 1 21 2:16:22 18:19
Sara Profors 42:05
Simon Hedlund 21:51
John Hedlund 31:39
Niklas Profors 40:47

106 155 Arboga OK 1 21 2:29:52 31:49
Mats Läppelampi 44:17
Sofie Wetter 23:49
Daniel Hallbäck 32:15
Martin Hansson 49:31

232 132 Köping-Kolsva OK 2 21 2:57:11 59:08
Linnea Hedlund 43:14
Sofie Landqvist 24:44
Anna Birkestål 38:22
Erik Englöf 1:10:51

342 133 Köping-Kolsva OK 3 21 4:20:41 2:22:38
Kristine Lundgren 54:32
Sandra Burén 32:10
Olle Sjögren 41:20
Johan Englöf 2:12:39


Tiomila Veteran sö 2004-04-25 06:40
Resultat Veteran (130)
Pl tartnr Lag Land Tid Diff.

1 512 MS Parma 1 70 1:33:45 0:00
Timo Peltola 31:54
Liisa Veijalainen 28:49
Tuomo Peltola 33:02

5 518 Arboga OK 1 21 1:35:57 2:12
Sven-Olov Niklund 32:26
Lena Jansson 27:48
Per-Ivar Möllberg 35:43

34 509 Köping-Kolsva OK 1 21 1:53:05 19:20
Alf Lindberg 32:30
Monica Törnkvist 37:53
Stig Törnkvist 42:42

89 511 Köping-Kolsva OK 3 21 2:10:58 37:13
Bo Eriksson 39:30
Kerstin Vidner-Eriksson 35:23
Jan Rehdin 56:05


KOLMÅRDEN: Djurparkssprinten 2004-04-23
H Elit Heat 1 : 1) Valentin Novikov, Delta, 11.04
H Elit Heat 2 : 1) Mikhail Mamleev, Orion, 11.05
H Elit Final : 1) Pasi Ikonen, Pohjantähti, 14.59
D Elit Heat 1 : 1) Heli Jukkola, Rastikarhut, 11.44
D Elit Heat 2 : 1) Hanne Staaf, Baekkelaget, 11.29
D Elit Final : 1) Hanne Staaf, Baekkelaget, 15.39
H16_1 : 1) Dennis Hansson, Skogsfalken, 16.09, 2) Niklas Profors, Köping-Kolsva, 16.24, 38) John Hedlund, Köping-Kolsva, 23.09, 41) Simon Hedlund, Köping-Kolsva, 23.52
D16_1 : 1) Malin Leijon-Lind, Haninge, 16.58, 5) Sara Profors, Köping-Kolsva, 18.32, 22) Linnea Hedlund, Köping-Kolsva, 22.35
Öppen 2 : 1) Märta Mollén, Denseln, 20.24, 15) Stefan Hedlund, Köping-Kolsva, 39.33


ARBOGA: Arboga OK´s Vårtävling 2004-04-18
H21 9 450 m: 1) Serguey Detkov, Tisaren, 55.17, 17) Marcus Eek, Köping-Kolsva, 1.03.19, 31) Erik Waldemarsson, Köping-Kolsva, 1.10.22
H20 8 580 m: 1) Nils Wistrand, Tor, 1.05.36, 3) Eric Sjögren, Köping-Kolsva, 1.32.09
H18 6 580 m: 1) Patrik Lind, Tor, 43.14, 4) Thomas Eek, Köping-Kolsva, 48.35, 10) Cristian Larsson, Köping-Kolsva, 1.12.32
D21 5 810 m: 1) Iva Navratilova, Hagaby, 44.34, 4) Karin Elgh, Köping-Kolsva, 46.22, 11) Linda Ohlsson, Köping-Kolsva, 51.24, 14) Johanna Karlsson, Köping-Kolsva, 53.24
D18 4 420 m: 1) Karin Persson, Hagaby, 36.52, 4) Karin Waldemarsson, Köping-Kolsva, 40.38, 8) Malin Kruse, Köping-Kolsva, 45.27, 9) Malin Johansson, Köping-Kolsva, 57.21
H10 2 250 m: 1) Eddie Klemets, Tor, 17.10, 8) Gustav Lagergren, Köping-Kolsva, 24.48, 11) Erik Einan, Köping-Kolsva, 28.37
H12 2 880 m: 1) Christer Garpenlund, KFUM Örebro, 19.04, 4) Kim Olsson, Köping-Kolsva, 27.14, 6) Erik Jensen, Köping-Kolsva, 29.20
H14 4 200 m: 1) Sebastian Månsson, Hagaby, 34.55, 3) John Hedlund, Köping-Kolsva, 36.44, 8) Simon Hedlund, Köping-Kolsva, 46.15, 11) Olle Sjögren, Köping-Kolsva, 49.34
H16 5 160 m: 1) Johan Winterås, Västerbergslagen, 38.16, 2) Niklas Profors, Köping-Kolsva, 38.23, 12) Eric Englöf, Köping-Kolsva, 49.35
H35 8 580 m: 1) Kennet Andersson, Grycksbo, 1.01.59, 6) Ola Carlsson, Köping-Kolsva, 1.12.10
H40 6 580 m: 1) Hans Melin, Hagaby, 42.39, 10) Christer Johansson, Köping-Kolsva, 57.04, 16) Tommy Olsson, Köping-Kolsva, 1.01.15
H45 6 350 m: 1) Lars Persson, Hagaby, 40.01, 6) Mats Birkestål, Köping-Kolsva, 46.17, 9) Rolf Gustafsson, Köping-Kolsva, 48.17, 11) Mats Landqvist, Köping-Kolsva, 49.58, 14) Kenneth Larsson, Köping-Kolsva, 55.54
H55 5 160 m: 1) Lars-Åke Wall, Tisaren, 37.53, 2) Alf Lindberg, Köping-Kolsva, 40.05, 13) Owe Eek, Köping-Kolsva, 1.00.46
H60 4 740 m: 1) Jerry Holm, Eskilstunafors, 37.18, 4) Stig Törnkvist, Köping-Kolsva, 42.24, 25) Jan Rehdin, Köping-Kolsva, 1.05.31
H65 4 420 m: 1) Kuno Österlund, Västerås, 39.14, 17) Torbjörn Ericsson, Köping-Kolsva, 56.12
H70 4 380 m: 1) Tord Lidström, Hagaby, 39.31, 15) Göthe Olsson, Köping-Kolsva, 1.06.14, 17) Torsten Oskarsson, Köping-Kolsva, 1.19.32
H75 3 180 m: 1) Nils-Gunnar Karlsson, Köping-Kolsva, 38.45
H80 2 560 m: 1) Henry Jakobsson, Köping-Kolsva, 44.19, 6) Sixten Lindberg, Köping-Kolsva, 49.09
D12 2 880 m: 1) Carolina Mikaelsdotter, Västerås, 26.00, 9) Sabina Hedlund, Köping-Kolsva, 46.21
D14 3 840 m: 1) Josefin Aronsson, Tisaren, 31.11, 5) Sofie Landqvist, Köping-Kolsva, 45.06, 6) Malin Landerdahl, Köping-Kolsva, 48.12, 10) Anna Birkestål, Köping-Kolsva, 56.21, 13) Sandra Burén, Köping-Kolsva, 1.07.14
D16 4 380 m: 1) Beata Falk, Hagaby, 39.00, 12) Linnea Hedlund, Köping-Kolsva, 52.16
D35 4 740 m: 1) Marie Hedar, Ärla, 42.51, 3) Karin Lidgren, Köping-Kolsva, 50.50
D40 4 420 m: 1) Sofia Holmgren, Hagaby, 37.04, 2) Ulrika Johansson, Köping-Kolsva, 38.14
D45 4 380 m: 1) Susanne Persson, Västerås, 39.27, 10) Margareta Waldemarsson, Köping-Kolsva, 55.43, 11) Ingela Sjögren, Köping-Kolsva, 57.16
D50 4 110 m: 1) Marianne Liss, Eskilstunafors, 38.32, 12) Annika Broström, Köping-Kolsva, 1.00.33
D55 4 110 m: 1) Maud Sundén, Västerås, 43.44, 5) Elisabeth Säveros, Köping-Kolsva, 1.03.29
D60 4 110 m: 1) Anita Johansson, Tor, 43.18, 6) Birgitta Ericsson, Köping-Kolsva, 57.57
D65 2 560 m: 1) Monica Wengrud, Norberg, 34.54, 6) Göta Kåberg, Köping-Kolsva, 49.42
D75 2 560 m: 1) Gunborg Sundberg, Köping-Kolsva, 41.21
U2 2 250 m: 1) Erik Svärd, Tylöskog, 19.44, 2) Niclas Larsson, Köping-Kolsva, 20.00, 12) Johanna Larsson, Köping-Kolsva, 24.14
U3 2 880 m: 1) Sofia Gereonsson, Garphyttan, 28.50, 12) Jonas Jensen, Köping-Kolsva, 1.13.53
D35 M 4 160 m: 1) Pernilla Öberg, Köping-Kolsva, 40.58
Öppen 4 3 460 m: 1) Jonas Carlsson Östra, Almby, 30.33, 2) Bjarne Jensen, Köping-Kolsva, 37.17, 7) Stefan Hedlund, Köping-Kolsva, 49.05, 18) Pär Andersson, Köping-Kolsva, 1.04.43, 21) Inger Eriksson, Köping-Kolsva, 1.07.46, 26) Hans Sävroth, Köping-Kolsva, 1.21.41
Öppen 5 4 160 m: 1) Linda Sundin, Sundsvall, 38.29, 5) Toni Andersson, Köping-Kolsva, 49.48, 7) Anna-Karin Landerdahl, Köping-Kolsva, 51.53
Öppen 7 3 180 m: 1) Anders Back, Västerås, 27.24, 4) Stig Karlsson, Köping-Kolsva, 32.28, 13) Anders Waldemarsson, Köping-Kolsva, 37.27, 21) Kerstin Lundgren, Köping-Kolsva, 49.50, 26) Yvonne Carlsson, Köping-Kolsva, 1.17.39
Öppen 8 5 160 m: 1) Michael Oswald, Norberg, 31.43, 14) Don Sjögren, Köping-Kolsva, 1.04.52
Öppen 9 6 350 m: 1) Thomas Jansson, Garphyttan, 40.36, 5) Roland Natanelsson, Köping-Kolsva, 54.36


SALA: Silverjakten 2004-04-17
H21 LÅNG 11 200 m: 1) Lars Johansson, Tyr, 72.57
H20 LÅNG 8 920 m: 1) Niklas Landqvist, Köping-Kolsva, 76.03, 4) Robert Grann, Köping-Kolsva, 80.35
H18 LÅNG 7 360 m: 1) Erik Dahlqvist, Storvik, 73.18
D21 LÅNG 6 920 m: 1) Cecilia Einarsson, Hedströmmen, 61.56
H12 2 830 m: 1) Andreas Bergqvist, Säterbygden, 22.13, 15) Kim Olsson, Köping-Kolsva, 31.26
H14 4 220 m: 1) John Hedlund, Köping-Kolsva, 39.12, 7) Simon Hedlund, Köping-Kolsva, 51.12
H16 5 120 m: 1) Niklas Profors, Köping-Kolsva, 38.16, 10) Eric Englöf, Köping-Kolsva, 61.28
H45 6 360 m: 1) Roger Lind, Leksand, 43.58, 3) Mats Birkestål, Köping-Kolsva, 51.53, 12) Mats Landqvist, Köping-Kolsva, 59.31
H60 4 820 m: 1) Olle Johansson, Hedemora, 40.05, 5) Stig Törnkvist, Köping-Kolsva, 42.33
H65 4 500 m: 1) Kuno Österlund, Västerås, 37.14, 22) Bo Karlsson, Köping-Kolsva, 58.54
H75 3 240 m: 1) Nils-Gunnar Karlsson, Köping-Kolsva, 35.37
H80 2 680 m: 1) Tage Johansson, Västerås, 39.19, 5) Henry Jakobsson, Köping-Kolsva, 44.01, 8) Sixten Lindberg, Köping-Kolsva, 63.40
D18 4 820 m: 1) Karin Waldemarsson, Köping-Kolsva, 45.59
D12 2 830 m: 1) Lisa Nilsson-Lindgren, Stora Tuna, 22.31, 18) Sabina Hedlund, Köping-Kolsva, 39.45
D14 3 410 m: 1) Martina Welen, Hallstahammar, 25.33, 8) Sofie Landqvist, Köping-Kolsva, 33.30, 16) Anna Birkestål, Köping-Kolsva, 39.18, 24) Sandra Burén, Köping-Kolsva, 68.05
D16 4 260 m: 1) Sara Profors, Köping-Kolsva, 39.00, 11) Linnea Hedlund, Köping-Kolsva, 60.06
D40 4 500 m: 1) Carina Sandberg, Säterbygden, 41.50, 6) Karin Profors, Köping-Kolsva, 46.33
D45 4 500 m: 1) Susanne Persson, Västerås, 41.10, 10) Margareta Waldemarsson, Köping-Kolsva, 61.08
D60 3 600 m: 1) Gunborg Westin, Skogslöparna, 42.20, 8) Rose-Marie Karlsson, Köping-Kolsva, 55.40
ÖPPEN 2 3 220 m: 1) Stefan Hedlund, Köping-Kolsva, 46.16, 6) Inger Eriksson, Köping-Kolsva, 52.39
ÖPPEN 6 5 120 m: 1) Hannes Björkbacka, Hedströmmen, 50.35, 4) Per Arne Hedlund, Köping-Kolsva, 64.24
ÖPPEN 8 5 300 m: 1) Petter Lindberg, Gävle, 37.27, 11) Roland Natanaelsson, Köping-Kolsva, 59.18


Resultat IF Thor Uppsala möte Kort 2004-04-17    
Köping-Kolsva OK - Orientering
Klass Plac RankId Namn Tid Status Tid+ Märke
D20 Elit  2   Karin Elgh 00:32:44    00:01:08   

Stigtomtakavlen 2004 lö 2004-04-17 15:18
Resultat skapad av OS2003 Sverige © Stephan Kraemer 2004

   Pl tartnr Lag                                                                 Tid 
             Namn                        Tid  StrPl Gaffling  BanPl  VäxlTid  VäxPl 


H17  (109)               

    1      4 Leksands OK 1                                                   5:42:51 
             Marcus Kullman            58:48     12 CICI          3    58:48     12 
             Johan Höij              1:05:39     20 BHBH          8  2:04:27     12 
             Daniel Kaipe              52:19      6 AGAG          5  2:56:46      6 
             Kalle Dalin               47:35      1 DGDG          1  3:44:21      1 
             Johan Nordlund          1:01:03     10 FHFH          5  4:45:24      1 
             Robert Wallsten           57:27      4 EIEI          2  5:42:51        

 
          96 Köping-Kolsva OK                                                 Felst. 
             Mårten Ohlsson           Felst.        AHAH                            
             Robert Grann            1:48:53     98 CICI         36                 
             Marcus Eek               fullf.        BGBG                            
             Thibault Magne           fullf.        DGDG                            
             Jean Baptiste Bourinn    fullf.        FHFH                            
             Benoit Peyvel            fullf.        EIEI                            

         
          97 Köping-Kolsva/Team Fra/Norberg                                ej fullf. 
             Per Janzon              1:09:28     72 BHBH         17  1:09:28     72 
             Erik Waldemarsson       1:43:27     94 AIAI         33  2:52:55     89 
             Thomas Eek               fullf.        CGCG                            
             Johann Tinchand          fullf.        EGEG                            
             J Michel Parzych         fullf.        DIDI                            
             François Gonon           fullf.        FHFH                            

 
D17  (94)                

    1    214 IK Hakarpspojkarna 1                                            2:20:19 
             Karin Spjuth              50:40      3 AHAH          1    50:40      3 
             Anna Envall               38:37      1 BGBG          1  1:29:17      1 
             Lena Eliasson             51:02      2 CICI          1  2:20:19        

 
   22    242 Köping-Kolsva/Team Fra/Norberg                                  2:39:52 
             Céline Dodin              52:17     13 BIBI          4    52:17     13 
             Cindy Becu                45:45     36 CGCG         12  1:38:02     17 
             Valérie Vannier         1:01:50     35 AHAH         19  2:39:52        

 
   45    236 Köping-Kolsva OK                                                2:54:37 
             Anna Andreasson         1:00:56     64 BIBI         17  1:00:56     64 
             Elin Gustafsson           50:34     53 AGAG         18  1:51:30     58 
             Hanna Kruse             1:03:07     39 CHCH         18  2:54:37        

SURAHAMMAR: Påskdubbeln 2 Klassisk 2004-04-11
H21 LÅNG 12 420 m: 1) Jörgen Rostrup, Kristiansand, 70.02, 8) Jean Baptiste Bourrin, Köping-Kolsva, 83.08, 13) Thibaut Magne, Köping-Kolsva, 88.15, 16) Marcus Eek, Köping-Kolsva, 101.15
D21 LÅNG 8 090 m: 1) Zsuzsa Fey, Tyrving, 62.20, 17) Hanna Kruse, Köping-Kolsva, 81.08, 20) Linda Ohlsson, Köping-Kolsva, 90.20
H20 7 380 m: 1) Philippe Adamski, Köping-Kolsva, 52.15, 2) Niklas Landqvist, Köping-Kolsva, 57.47
H12 2 830 m: 1) Emil Svensk, Stora Tuna, 21.03, 3) Kim Olsson, Köping-Kolsva, 24.25, 5) Erik Jensen, Köping-Kolsva, 25.55
H14 3 980 m: 1) Joakim Svensk, Stora Tuna, 31.59, 2) Simon Hedlund, Köping-Kolsva, 39.41, 5) John Hedlund, Köping-Kolsva, 43.44, 13) Johan Englöf, Köping-Kolsva, 56.17, 16) Jonas Jensen, Köping-Kolsva, 68.35
H16 5 140 m: 1) Oskar Lundberg, Dalaporten, 34.01, 2) Niklas Profors, Köping-Kolsva, 34.03, 15) Eric Englöf, Köping-Kolsva, 73.53
H45 6 090 m: 1) Roger Lind, Leksand, 40.33, 5) Rolf Gustafsson, Köping-Kolsva, 46.57, 11) Mats Birkestål, Köping-Kolsva, 52.47, 14) Mats Landqvist, Köping-Kolsva, 55.29, 21) Kenneth Larsson, Köping-Kolsva, 61.21
H55 5 210 m: 1) Karl-Olov Borg, Gävle, 42.35, 5) Alf Lindberg, Köping-Kolsva, 48.30, 15) Bo Eriksson, Köping-Kolsva, 67.37
H60 4 880 m: 1) Per-Ivar Möllberg, Arboga, 37.56, 3) Stig Törnkvist, Köping-Kolsva, 43.56
H65 4 440 m: 1) Kuno Österlund, Västerås, 43.30, 6) Torbjörn Ericsson, Köping-Kolsva, 46.49
H70 3 920 m: 1) Bengt Albinsson, Vandrarringen, 50.36, 6) Göthe Olsson, Köping-Kolsva, 64.59
H75 3 290 m: 1) Bertil Norman, Hedemora, 40.17, 2) Nils-Gunnar Karlsson, Köping-Kolsva, 43.19
H80 2 400 m: 1) Ingvar Arvidsson, Säterbygden, 43.36, 6) Henry Jakobsson, Köping-Kolsva, 56.55, 7) Sixten Lindberg, Köping-Kolsva, 68.03
D18 4 440 m: 1) Emma Olofsson, Västerbergslagen, 42.06, 3) Maria Forsberg, Köping-Kolsva, 51.29
D10 2 190 m: 1) Maja Eriksson, Domnarvet, 18.43, 5) Sally Jensen, Köping-Kolsva, 26.49
D12 2 830 m: 1) Carolina Mikaelsdotter, Västerås, 24.36, 13) Sabina Hedlund, Köping-Kolsva, 46.34
D14 3 600 m: 1) Martina Welen, Hallstahammar, 28.16, 4) Sofie Landqvist, Köping-Kolsva, 44.09, 7) Anna Birkestål, Köping-Kolsva, 48.19
D16 4 440 m: 1) Sara Profors, Köping-Kolsva, 37.22, 4) Linnea Hedlund, Köping-Kolsva, 45.42
D40 4 440 m: 1) Kerstin Haglund, Hedströmmen, 34.06, 2) Ulrika Johansson, Köping-Kolsva, 40.17, 16) Karin Profors, Köping-Kolsva, 57.05
D55 3 920 m: 1) Karin Josefsson, Hedemora, 42.41, 9) Elisabeth Säveros, Köping-Kolsva, 69.20
D60 3 290 m: 1) Irma Bjärud, Västerbergslagen, 42.12, 7) Birgitta Ericsson, Köping-Kolsva, 54.42
D75 2 400 m: 1) Gunborg Sundberg, Köping-Kolsva, 47.49


SURAHAMMAR: Påskdubbeln 1 Kort 2004-04-10
H21 5 110 m: 1) Grant Bluett, Malungs Skogsmårdarna, 32.06, 10) Marcus Eek, Köping-Kolsva, 35.58, 17) Philippe Adamski, Köping-Kolsva, 36.20, 36) Jean Baptiste Bourrin, Köping-Kolsva, 41.10, 37) Thibaut Magne, Köping-Kolsva, 41.17
H18 4 260 m: 1) Emil Andersson, Ärla, 31.28, 4) Cristian Larsson, Köping-Kolsva, 41.04
D21 4 210 m: 1) Zsuzsa Fey, Tyrving, 34.49, 18) Elin Gustafsson, Köping-Kolsva, 42.59
D20 3 460 m: 1) Madelene Rystedt, Stora Tuna, 33.51, 7) Maria Forsberg, Köping-Kolsva, 42.56, 10) Karin Waldemarsson, Köping-Kolsva, 49.20
H12 2 610 m: 1) Love Sintring, Hagaby, 24.28, 12) Erik Jensen, Köping-Kolsva, 45.53, 13) Kim Olsson, Köping-Kolsva, 50.51
H14 2 920 m: 1) Joakim Svensk, Stora Tuna, 25.45, 7) Simon Hedlund, Köping-Kolsva, 34.16, 9) John Hedlund, Köping-Kolsva, 37.20, 15) Olle Sjögren, Köping-Kolsva, 46.12, 19) Johan Englöf, Köping-Kolsva, 54.17
H16 3 540 m: 1) Oskar Lundberg, Dalaporten, 25.25, 3) Niklas Profors, Köping-Kolsva, 25.47, 17) Eric Englöf, Köping-Kolsva, 71.14
H40 4 260 m: 1) Tomas Löfgren, Stora Tuna, 31.13, 14) Tommy Olsson, Köping-Kolsva, 46.27, 20) Don Sjögren, Köping-Kolsva, 66.22
H45 3 660 m: 1) Mats Walheim, Robertsfors, 25.16, 3) Mats Birkestål, Köping-Kolsva, 32.45, 11) Kenneth Larsson, Köping-Kolsva, 36.09, 14) Mats Landqvist, Köping-Kolsva, 37.28
H50 3 460 m: 1) Lars Jakobsson, Västerås, 27.44, 20) Anders Waldemarsson, Köping-Kolsva, 40.13
H55 3 180 m: 1) Bengt Stenerhag, Västerbergslagen, 28.12, 2) Alf Lindberg, Köping-Kolsva, 28.53
H60 2 960 m: 1) Håkan Mossberg, Järnbärarna, 27.43, 13) Hans-Erik Hansson, Köping-Kolsva, 39.18, 20) Sven Eric Kåberg, Köping-Kolsva, 66.02
H65 2 800 m: 1) Rolf Schagerström, Almby, 23.28, 3) Torbjörn Ericsson, Köping-Kolsva, 31.17
H70 2 450 m: 1) Tord Lidström, Hagaby, 27.21, 9) Göthe Olsson, Köping-Kolsva, 38.38
H80 2 030 m: 1) Tage Johansson, Västerås, 31.27, 5) Sixten Lindberg, Köping-Kolsva, 43.03, 6) Henry Jakobsson, Köping-Kolsva, 51.54
D10 1 710 m: 1) Eva Gustafsson, Hagaby, 14.00, 5) Sally Jensen, Köping-Kolsva, 22.01
D12 2 610 m: 1) Jenny Håland, Hedströmmen, 26.37, 14) Karin Birkestål, Köping-Kolsva, 44.12, 18) Sabina Hedlund, Köping-Kolsva, 57.35, 19) Julia Gustafsson, Köping-Kolsva, 58.41
D14 2 690 m: 1) Martina Welen, Hallstahammar, 23.28, 10) Anna Birkestål, Köping-Kolsva, 45.02, 12) Sofie Landqvist, Köping-Kolsva, 49.37
D16 3 230 m: 1) Sandra Löfgren, Leksand, 31.12, 2) Sara Profors, Köping-Kolsva, 31.35, 4) Linnea Hedlund, Köping-Kolsva, 35.54
D35 3 180 m: 1) Karin Svensk, Stora Tuna, 31.18, 7) Pernilla Öberg, Köping-Kolsva, 41.09
D40 2 960 m: 1) Kerstin Haglund, Hedströmmen, 27.42, 3) Ulrika Johansson, Köping-Kolsva, 28.50, 14) Karin Profors, Köping-Kolsva, 57.21
D50 2 800 m: 1) Lena Jansson, Arboga, 28.56, 9) Annika Broström, Köping-Kolsva, 45.19
D55 2 450 m: 1) Britt Eriksson, Sala, 26.39, 7) Monica Törnkvist, Köping-Kolsva, 48.12
D60 2 160 m: 1) Inger Olsson, Sala, 28.02, 5) Birgitta Ericsson, Köping-Kolsva, 31.01
D65 2 030 m: 1) Birgit Haglund, Hedströmmen, 33.00, 2) Göta Kåberg, Köping-Kolsva, 35.15
D75 2 030 m: 1) Anna Lindberg, Enen, 31.20, 2) Gunborg Sundberg, Köping-Kolsva, 31.48
U2 1 710 m: 1) Mikael Lundstedt, Sundsvall, 11.09, 10) Niclas Larsson, Köping-Kolsva, 23.37, 12) Johanna Larsson, Köping-Kolsva, 26.33
U4 2 690 m: 1) Tomas Larsson, Köping-Kolsva, 40.30
ÖPPEN 1 1 710 m: 1) Tobias Forsberg, Sala, 12.21, 7) Oskar Einan, Köping-Kolsva, 26.00
ÖPPEN 2 2 940 m: 1) Hilda Sibeck, Djerf, 29.53, 13) Stefan Hedlund, Köping-Kolsva, 90.07
ÖPPEN 4 2 920 m: 1) Kjell Gustafsson, Järnbärarna, 48.05, 15) Inger Eriksson, Köping-Kolsva, 87.38, 17) Christina Englöf, Köping-Kolsva, 99.51
ÖPPEN 8 4 470 m: 1) Björn Larsson, Järla, 35.08, 11) Bo Karlsson, Köping-Kolsva, 58.20, 16) Mats Kåberg, Köping-Kolsva, 66.02


ÄRLA: Ärlaträffen 2004-04-09
H21 LÅNG 13 200 m: 1) Pontus Halldin, KFUM Örebro, 81.21
D21 LÅNG 8 000 m: 1) Nataliya Potopalska, Strängnäs-Malmby, 54.34, 12) Linda Ohlsson, Köping-Kolsva, 76.02
H14 3 900 m: 1) Jonas Nordström, Älvsjö-Örby, 30.12, 10) John Hedlund, Köping-Kolsva, 40.26
H16 5 000 m: 1) Oskar Lundberg, Dalaporten, 32.19, 3) Niklas Profors, Köping-Kolsva, 32.49
H45 6 800 m: 1) Urban Hallberg, Strängnäs-Malmby, 46.43, 4) Mats Birkestål, Köping-Kolsva, 49.21, 13) Mats Landqvist, Köping-Kolsva, 59.00
H55 5 600 m: 1) Kurt Springare, Åker, 41.25, 12) Alf Lindberg, Köping-Kolsva, 48.48, 23) Owe Eek, Köping-Kolsva, 61.46
H60 5 000 m: 1) Ragnar Eriksson, Hedströmmen, 38.50, 3) Stig Törnkvist, Köping-Kolsva, 39.42, 27) Sven Eric Kåberg, Köping-Kolsva, 80.33
H65 4 600 m: 1) Kjell Mjöberg, Hallstahammar, 37.46, 12) Torbjörn Ericsson, Köping-Kolsva, 48.16
H75 3 600 m: 1) Nils-Gunnar Karlsson, Köping-Kolsva, 37.59
H80 2 700 m: 1) Henry Jakobsson, Köping-Kolsva, 42.36
D20 5 000 m: 1) Karin Elgh, Köping-Kolsva, 35.06, 4) Hanna Kruse, Köping-Kolsva, 39.42
D18 4 600 m: 1) Malin Hellström, Katrineholm, 34.56, 5) Karin Waldemarsson, Köping-Kolsva, 45.28
D14 3 900 m: 1) Katarina Gustafsson, Strängnäs-Malmby, 34.05, 10) Sofie Landqvist, Köping-Kolsva, 55.20, 13) Anna Birkestål, Köping-Kolsva, 61.16
D16 4 600 m: 1) Malin Welen, Hallstahammar, 42.20, 2) Sara Profors, Köping-Kolsva, 43.20, 14) Linnea Hedlund, Köping-Kolsva, 104.50
D45 4 600 m: 1) Agneta Hartikainen, Katrineholm, 42.20, 8) Margareta Waldemarsson, Köping-Kolsva, 58.50
D60 3 600 m: 1) Britt-Marie Sjöberg, Tor, 43.07, 4) Birgitta Ericsson, Köping-Kolsva, 54.32
D65 3 600 m: 1) Berit Bergqvist, Hallstahammar, 48.38, 4) Göta Kåberg, Köping-Kolsva, 57.26


KVARSEBO: Kolmårdskaveln 2004-04-04
Länk till resultaten >>


ESKILSTUNA: Torfejden 2004-04-04
H21 8 070 m: 1) Anders Dalin, Leksand, 46.02
H20 7 100 m: 1) Fogeby Tobias, Rehn, 54.04
H18 6 710 m: 1) Erik Lind, Säterbygden, 46.41
D21 5 190 m: 1) Linda Håkansson, Hedemora, 42.47
D18 4 680 m: 1) Johanna Rahmqvist, Kåre, 41.08
H55 5 190 m: 1) Kurt Springare, Åker, 44.50, 11) Alf Lindberg, Köping-Kolsva, 58.06
H60 4 680 m: 1) P-G Jansson, Säterbygden, 46.21, 2) Stig Törnkvist, Köping-Kolsva, 46.55
H65 4 140 m: 1) Stig Enholm, Hallstahammar, 43.16, 1) Jan-Olof Gust, Katrineholm, 43.16, 9) Torbjörn Ericsson, Köping-Kolsva, 49.25
H70 4 140 m: 1) Sture Josefsson, Kåre, 45.22, 8) Göthe Olsson, Köping-Kolsva, 1.06.12
H75 2 980 m: 1) Nils-Gunnar Karlsson, Köping-Kolsva, 32.58
H80 2 630 m: 1) Henry Jakobsson, Köping-Kolsva, 50.51
D55 3 730 m: 1) Maud Sundén, Västerås, 46.27, 6) Monica Törnkvist, Köping-Kolsva, 57.27
D60 3 480 m: 1) Inger Hellqvist, Nyköping, 47.19, 3) Birgitta Ericsson, Köping-Kolsva, 1.01.53
D75 2 630 m: 1) Anna Lindberg, Enen, 47.15, 2) Gunborg Sundberg, Köping-Kolsva, 49.22


ESKILSTUNA: OK Tors Ungdomstävling 2004-04-03
H20 7 150 m: 1) Anders Holmberg, Järla, 43.02
H18 6 640 m: 1) Gustaf Goth, Kvarnsveden, 43.14
D20 4 670 m: 1) Hanna Brus, Västerbergslagen, 39.49, 3) Karin Elgh, Köping-Kolsva, 44.44
D18 4 670 m: 1) Sara Eskilsson, Haninge, 39.46, 27) Karin Waldemarsson, Köping-Kolsva, 1.03.08
H14 4 090 m: 1) Olle Boström, Järla, 28.44, 30) Simon Hedlund, Köping-Kolsva, 48.58, 41) John Hedlund, Köping-Kolsva, 51.53, 67) Johan Englöf, Köping-Kolsva, 1.05.38
H16 5 480 m: 1) Pelle Engstrand, Rehn, 35.14, 19) Niklas Profors, Köping-Kolsva, 43.20
D10 2 480 m: 1) Frida Sandberg, Säterbygden, 22.49, 10) Sally Jensen, Köping-Kolsva, 35.27
D12 3 140 m: 1) Lovisa Adolfsson, Tullinge, 27.18, 48) Sabina Hedlund, Köping-Kolsva, 1.11.01
D14 3 650 m: 1) Johanna Lönnkvist, Tullinge, 32.05, 55) Anna Birkestål, Köping-Kolsva, 58.11, 63) Josefin Eriksson, Köping-Kolsva, 1.01.46, 69) Sandra Burén, Köping-Kolsva, 1.12.46
D16 4 330 m: 1) Malin Leijon-Lind, Haninge, 37.00, 7) Sara Profors, Köping-Kolsva, 41.11, 23) Linnea Hedlund, Köping-Kolsva, 47.48
U2 2 480 m: 1) Martin Lissel, Tisaren, 26.30, 6) Niclas Larsson, Köping-Kolsva, 30.13, 32) Melina Carlsson, Köping-Kolsva, 37.59, 38) Johanna Larsson, Köping-Kolsva, 43.09, 48) Erik Einan, Köping-Kolsva, 55.05


VINGÅKER: Svartnatta 2004-04-02
Länk till resultaten >>


TIBRO RANKÅS: TibroTrippeln Natt 2004-04-03
D20 4 490 m: 1) Maria Schmiterlöw, Hjobygden, 43.03, 6) Maria Forsberg, Köping-Kolsva, 59.40


KATRINEHOLM: Snabb-KOK-et 2004-03-28
H21 4 920 m: 1) Dan Larsson, Tisaren, 29.21, 38) Robert Grann, Köping-Kolsva, 35.06
H20 4 300 m: 1) Björn Pramlid, Klemmingen, 31.11
H18 3 690 m: 1) Gustaf Goth, Kvarnsveden, 24.49, 14) Thomas Eek, Köping-Kolsva, 28.05
D21 3 610 m: 1) Tina Junegard, Tullinge, 25.41, 27) Hanna Kruse, Köping-Kolsva, 38.56, 35) Anna Andréasson, Köping-Kolsva, 46.02
D20 3 210 m: 1) Karin Elgh, Köping-Kolsva, 25.04, 4) Elin Gustafsson, Köping-Kolsva, 30.25
D18 3 030 m: 1) Sofia Törnqvist, Storvik, 23.47, 20) Malin Johansson, Köping-Kolsva, 37.12
H14 3 120 m: 1) Martin Sand, Tisaren, 23.56, 1) Johan Lindberg, Boxholm-Mjölby, 23.56, 7) John Hedlund, Köping-Kolsva, 27.50, 24) Simon Hedlund, Köping-Kolsva, 34.38
H16 3 630 m: 1) Olle Boström, Järla, 23.55, 24) Niklas Profors, Köping-Kolsva, 34.53
H40 3 780 m: 1) Stefan Karlsson, Södertälje-Nykvarn, 28.17, 15) Christer Johansson, Köping-Kolsva, 38.34
H45 3 600 m: 1) Andreas Hjertson, Linné, 24.40, 9) Mats Birkestål, Köping-Kolsva, 28.31
H55 3 050 m: 1) Lars-Åke Wall, Tisaren, 24.28, 27) Owe Eek, Köping-Kolsva, 38.40
H60 2 930 m: 1) Stig Törnkvist, Köping-Kolsva, 24.11, 16) Hans-Erik Hansson, Köping-Kolsva, 30.23
H65 2 900 m: 1) Stig Enholm, Hallstahammar, 26.10, 4) Torbjörn Ericsson, Köping-Kolsva, 29.07, 15) Bo Karlsson, Köping-Kolsva, 42.59
H70 2 890 m: 1) Alf Lundkvist, Tor, 28.38, 8) Göthe Olsson, Köping-Kolsva, 36.42
H75 2 070 m: 1) Tage Olsson, Tylöskog, 21.45, 2) Nils-Gunnar Karlsson, Köping-Kolsva, 22.45
H80 2 070 m: 1) Henry Jakobsson, Köping-Kolsva, 30.20
D12 2 540 m: 1) Julia Almén, Linköping, 17.19, 18) Sabina Hedlund, Köping-Kolsva, 44.24
D14 2 860 m: 1) Sara Nilsson, Tisaren, 21.38, 19) Anna Birkestål, Köping-Kolsva, 33.04
D16 3 150 m: 1) Alva Olsson, Västerås, 27.15, 3) Sara Profors, Köping-Kolsva, 29.37, 12) Linnea Hedlund, Köping-Kolsva, 34.18
D40 3 210 m: 1) Anna-Birgitta Karlsson, Tylöskog, 25.31, 2) Ulrika Johansson, Köping-Kolsva, 27.28, 7) Karin Profors, Köping-Kolsva, 37.35
D60 2 070 m: 1) Carina Lindman, Finspång, 23.47, 5) Birgitta Ericsson, Köping-Kolsva, 27.51, 6) Rose-Marie Karlsson, Köping-Kolsva, 30.33
D75 2 070 m: 1) Gunborg Sundberg, Köping-Kolsva, 33.38


TUMBA: Vårkorten 2004-03-27
H21-1 4 560 m: 1) David Andersson, Västerbergslagen, 27.11, 50) Marcus Eek, Köping-Kolsva, 33.54
H21-2 4 780 m: 1) Magnus Grahn, Södertälje-Nykvarn, 31.50
H20 3 970 m: 1) Marcus Andersson, Västerbergslagen, 27.55
H18 3 800 m: 1) Gustaf Goth, Kvarnsveden, 24.19, 5) Thomas Eek, Köping-Kolsva, 27.16
D21 3 550 m: 1) Ieva Sargautyte, IFK Mora, 26.05, 14) Anna Andréasson, Köping-Kolsva, 31.00, 30) Linda Ohlsson, Köping-Kolsva, 35.14
D20 3 080 m: 1) Hanna Brus, Västerbergslagen, 26.21
D18 2 930 m: 1) Sara Eskilsson, Haninge, 24.32
H55 3 080 m: 1) Lars Grankvist, Väsby, 26.09, 22) Owe Eek, Köping-Kolsva, 39.13


Måsenstafetten 2004-03-21
Länk till resultaten >>


SÖDERTÄLJE: Kringelträffen 2004-03-20
H21 L : 1) Henrik Eriksson, Linköping, 1.28.36
H21 L : 1) Mats Troeng, Linné, 1.20.00
H20 L : 1) Mattias Karlsson, Linné, 1.20.10
H18 L : 1) Erik Blomberg, Nyköping, 53.26
D21 L : 1) Anna Mårsell, Linköping, 56.07
D20 L : 1) Kristina Roberto, Linné, 50.46
D18 L : 1) Sara Eskilsson, Haninge, 45.10
H21 : 1) Timo Mikkola, Hiisi, 58.43, 24) Stefan Pettersson, Arboga, 1.30.15
H14 : 1) Rassmus Andersson, Säterbygden, 33.25, 17) Simon Hedlund, Köping-Kolsva, 49.24
H16 : 1) Pelle Engstrand, Rehn, 37.29, 28) Niklas Profors, Köping-Kolsva, 57.24
H55 : 1) Roland Kusgård, Södertälje-Nykvarn, 41.23, 4) Alf Lindberg, Köping-Kolsva, 51.35
H60 : 1) Leif Strandberg, Gustavsberg, 46.17, 17) Lars-Olov Pettersson, Arboga, 1.10.20
D16 : 1) Tina Eriksson, Järfälla, 38.29, 4) Sara Profors, Köping-Kolsva, 41.08
D40 : 1) Inger Berg, Linköping, 40.19, 10) Karin Profors, Köping-Kolsva, 53.47


OK Orion  Jubleumstävling - 2004-03-20
Köping-Kolsva OK - Orientering
Klass Plac RankId Namn Tid Status Tid+ Märke
D21 Elit  15   Anna Andréasson 01:16:09    00:22:40