Program hösten 2007

 

 

Tisdagen den 7 augusti  Löpträning/Tarzanbana  IKW-stugan kl 17.30

 

Lördagen den 11 augusti Svealandsmästerskap i Borlänge

 

Tisdagen den 14 augusti  Ungdomsträning/Orientering

Torsdagen den 16 augusti Ungdomsträning/Orientering

 

Fredagen den 17 augusti Natttävling skinnskatteberg

Lördagen den 18 augusti Ung VM skinnskatteberg             

Söndagen den 19 augusti tävling i skinnskatteberg

 

OBS! Familjeläger 17-19 augusti . Se mer info på hemsidan

 

 

Tisdagen den 21 augusti Klubbträning

Torsdagen den 23 augusti Ungdomsträning

 

Fredagen den 24 augusti Ung VM  i Sala

Söndagen den 26 augusti Katrineholm

 

Tisdagen den 28 augusti Klubbträning

Torsdagen den 30 augusti Ungdomsträning

 

Fredagen den 31 augusti Natt DM

Söndagen den 2 september DM/Ung VM

 

 

Tisdagen den 4 september Klubbmästerskap

 

 

Torsdagen den 6 september Ungdomsträning

 

Lördagen den 8 september Kort DM Ärla/Ung VM

Söndagen den 9 september DM-Kavle Borlänge

 

Tisdgen den den 11 september Klubbträning

Torsdagen den 13 september Ungdomsträning

 

Söndagen den 16 september Ung VM final

 

Tisdagen den 18 september Klubbträning

Torsdagen den 20 september Ungdomsträning

 

Lördagen den 22 september Fagersta

Söndagen den 23 september Norberg

 

Tisdgen den 25 september Klubbträning

 

Lördagen den 29 september Köping egen tävling (ungdomar upp till 16 år får delta)

Söndagen den 30 september Arboga

 

Tisdagen den 2 oktober  25 manna träning

 

Lördagen den 6 oktober  25 manna

 

Tisdagen den 9 oktober Pannkaksloppet. Mer information kommer på hemsidan.

 

Lördagen den 3 oktober Daladubbeln

Söndagen den 4 oktober Daladubbeln

 

Söndagen den 21 oktober Sprint KM

 

 

 

F r o m v. 45 och under vintern kan du vara med på gympa följande dagar:

 

Onsdagar 20.00-21.00 i Nibbleskolans gymnastiksal Stationsgympa

Söndagar 17.00-18.00 i Nyckelbergets gymnastiksal Motionsgympa

 

 

AVSLUTNING  i november. Information kommer på hemsidan