Vinterträningstest, Sträcktidsresultatlista

2008-01-06

ÖPPEN 32790 meter3 anmälda
1Per Ericsson
Köping-Kolsva OK
42:238:27
8:27
3:18
11:45
2:10
13:55
6:44
20:39
8:50
29:29
2:05
31:34
3:46
35:20
3:07
38:27
3:56
42:23
   
2Anneli Stray
Köping-Kolsva OK
68:319:27
9:27
10:38
20:05
5:43
25:48
9:57
35:45
12:14
47:59
3:21
51:20
9:44
61:04
4:24
65:28
3:03
68:31
   
3Maria Sandström
Köping-Kolsva OK
68:389:32
9:32
10:38
20:10
5:43
25:53
9:53
35:46
12:18
48:04
3:21
51:25
9:44
61:09
4:23
65:32
3:06
68:38
   




ÖPPEN 65790 meter2 anmälda
1Per-Olof Lincoln
Klubblös
53:424:04
4:04
3:25
7:29
4:49
12:18
9:29
21:47
9:02
30:49
4:58
35:47
4:22
40:09
3:26
43:35
3:42
47:17
4:14
51:31
2:11
53:42
 
2Lars Holmström
Klubblös
54:124:02
4:02
2:27
6:29
4:57
11:26
9:31
20:57
9:07
30:04
4:22
34:26
6:01
40:27
2:58
43:25
2:58
46:23
3:39
50:02
4:10
54:12
 




Herr Senior12610 meter16 anmälda
1Johan Ahlström
Västerås SOK
75:5310:23
10:23
4:24
55:12
1:11
11:34
3:23
58:35
8:52
20:26
1:16
59:51
2:13
22:39
4:09
64:00
3:35
26:14
5:47
69:47
3:09
29:23
2:22
72:09
2:43
32:06
2:18
74:27
4:42
36:48
1:26
75:53
2:21
39:09
1:52
41:01
6:48
47:49
2:59
50:48
2Robert Grann
Arboga OK
78:228:52
8:52
5:02
55:50
1:23
10:15
3:41
59:31
10:03
20:18
1:24
60:55
2:18
22:36
4:14
65:09
3:41
26:17
6:05
71:14
3:14
29:31
2:43
73:57
2:39
32:10
2:48
76:45
4:15
36:25
1:37
78:22
2:32
38:57
2:00
40:57
6:41
47:38
3:10
50:48
3Niklas Profors
Köping-Kolsva OK
79:598:47
8:47
4:53
57:14
1:21
10:08
3:44
60:58
10:48
20:56
1:17
62:15
2:19
23:15
4:48
67:03
3:49
27:04
6:17
73:20
3:11
30:15
2:34
75:54
2:46
33:01
2:35
78:29
4:17
37:18
1:30
79:59
2:48
40:06
2:04
42:10
6:53
49:03
3:18
52:21
4Håkan Andersson
Västerås SOK
80:118:57
8:57
5:04
57:41
1:38
10:35
3:35
61:16
9:47
20:22
1:27
62:43
2:14
22:36
4:37
67:20
3:35
26:11
5:59
73:19
3:10
29:21
2:28
75:47
2:35
31:56
2:50
78:37
5:12
37:08
1:34
80:11
2:40
39:48
1:47
41:35
7:38
49:13
3:24
52:37
5John Hedlund
Köping-Kolsva OK
80:259:37
9:37
4:43
59:44
1:13
10:50
3:23
63:07
12:12
23:02
1:22
64:29
2:27
25:29
3:57
68:26
4:49
30:18
6:11
74:37
3:29
33:47
2:17
76:54
2:51
36:38
2:09
79:03
4:32
41:10
1:22
80:25
2:31
43:41
1:41
45:22
6:18
51:40
3:21
55:01
6Marcus Eek
Köping-Kolsva OK
86:5810:04
10:04
5:14
62:26
1:27
11:31
4:19
66:45
11:20
22:51
1:35
68:20
2:31
25:22
4:44
73:04
4:00
29:22
6:29
79:33
3:37
32:59
2:52
82:25
3:13
36:12
2:45
85:10
4:47
40:59
1:48
86:58
2:48
43:47
2:09
45:56
7:39
53:35
3:37
57:12
7Cristian Larsson
Köping-Kolsva OK
88:1510:00
10:00
5:31
63:05
1:28
11:28
4:29
67:34
10:55
22:23
1:37
69:11
2:43
25:06
4:55
74:06
4:12
29:18
6:41
80:47
3:37
32:55
2:55
83:42
2:57
35:52
2:50
86:32
4:58
40:50
1:43
88:15
3:02
43:52
2:12
46:04
7:49
53:53
3:41
57:34
8Per Sundström
Västerås SOK
90:019:59
9:59
5:43
65:14
1:33
11:32
4:13
69:27
11:06
22:38
1:37
71:04
2:33
25:11
4:52
75:56
4:14
29:25
6:35
82:31
3:54
33:19
2:50
85:21
3:01
36:20
2:48
88:09
5:29
41:49
1:52
90:01
2:55
44:44
2:14
46:58
8:47
55:45
3:46
59:31
9Johan Englöf
Köping-Kolsva OK
91:299:59
9:59
6:05
65:51
1:50
11:49
4:08
69:59
12:00
23:49
1:34
71:33
2:38
26:27
5:10
76:43
4:42
31:09
7:20
84:03
3:23
34:32
3:08
87:11
2:58
37:30
2:51
90:02
5:10
42:40
1:27
91:29
2:44
45:24
2:02
47:26
8:40
56:06
3:40
59:46
10Jonas Jensen-Tornehed
Västerås SOK
93:3110:42
10:42
5:34
69:08
1:36
12:18
3:51
72:59
10:54
23:12
1:30
74:29
2:57
26:09
4:30
78:59
4:48
30:57
6:53
85:52
3:57
34:54
2:54
88:46
3:08
38:02
2:54
91:40
5:08
43:10
1:51
93:31
3:06
46:16
2:25
48:41
9:26
58:07
5:27
63:34
11Jan Abrahamsson
Västerås SOK
96:149:46
9:46
5:48
69:06
1:36
11:22
3:57
73:03
11:12
22:34
1:40
74:43
2:54
25:28
5:24
80:07
5:26
30:54
7:31
87:38
3:59
34:53
3:15
90:53
2:55
37:48
3:18
94:11
5:17
43:05
2:03
96:14
3:13
46:18
2:21
48:39
9:17
57:56
5:22
63:18
12Thomas Törnkvist
Köping-Kolsva OK
105:0812:43
12:43
5:45
75:20
1:41
14:24
4:55
80:15
15:46
30:10
2:02
82:17
2:29
32:39
5:45
88:02
4:13
36:52
7:51
95:53
3:55
40:47
3:15
99:08
3:31
44:18
4:06
103:14
5:41
49:59
1:54
105:08
3:10
53:09
2:48
55:57
9:39
65:36
3:59
69:35




Yngre Pojkar3580 meter6 anmälda
1Niclas Larsson
Köping-Kolsva OK
28:493:14
3:14
2:57
6:11
4:17
10:28
1:35
12:03
2:32
14:35
3:46
18:21
3:18
21:39
3:24
25:03
3:46
28:49
   
2Erik Holmberg
Köping-Kolsva OK
32:353:27
3:27
3:08
6:35
4:24
10:59
2:05
13:04
2:41
15:45
5:26
21:11
3:30
24:41
3:50
28:31
4:04
32:35
   
3Erik Einan
Köping-Kolsva OK
37:024:19
4:19
4:08
8:27
6:15
14:42
2:27
17:09
3:22
20:31
4:25
24:56
4:12
29:08
3:37
32:45
4:17
37:02
   
4Samuel Hedlund
Köping-Kolsva OK
37:534:02
4:02
3:46
7:48
5:25
13:13
2:48
16:01
4:29
20:30
4:36
25:06
4:59
30:05
3:40
33:45
4:08
37:53
   
5Gustav Lagergren
Köping-Kolsva OK
38:113:40
3:40
4:09
7:49
5:42
13:31
2:11
15:42
3:57
19:39
4:41
24:20
4:39
28:59
4:35
33:34
4:37
38:11
   




Äldre Pojkar8390 meter2 anmälda
1Janne Selkälä
Köping-Kolsva OK
62:395:40
5:40
10:15
15:55
9:09
25:04
7:39
32:43
3:25
36:08
2:12
38:20
8:24
46:44
4:52
51:36
6:40
58:16
2:55
61:11
1:28
62:39
 
2Viktor Holmberg
Köping-Kolsva OK
63:075:31
5:31
9:05
14:36
7:56
22:32
8:46
31:18
4:00
35:18
2:46
38:04
8:03
46:07
5:17
51:24
6:53
58:17
3:13
61:30
1:37
63:07
 




Herr Junior10750 meter3 anmälda
1Viktor Öhlén
Surahammars SOK
69:009:17
9:17
1:33
60:02
1:23
10:40
4:54
64:56
10:22
21:02
2:34
67:30
3:40
24:42
1:30
69:00
4:50
29:32
2:44
32:16
4:37
36:53
2:39
39:32
1:44
41:16
8:44
50:00
5:03
55:03
3:26
58:29
2Daniel Hallbäck
Arboga OK
92:0111:53
11:53
2:03
79:33
2:05
13:58
6:48
86:21
13:55
27:53
3:31
89:52
2:53
30:46
2:09
92:01
6:18
37:04
4:01
41:05
6:20
47:25
4:04
51:29
2:58
54:27
11:45
66:12
6:22
72:34
4:56
77:30




Oldboys8390 meter12 anmälda
1Mats Birkestål
Köping-Kolsva OK
60:085:48
5:48
9:09
14:57
7:57
22:54
7:39
30:33
3:10
33:43
2:14
35:57
7:38
43:35
4:48
48:23
6:53
55:16
3:05
58:21
1:47
60:08
 
2Mikael Persson
Hallstahammar OK
63:536:25
6:25
9:47
16:12
8:16
24:28
7:14
31:42
3:15
34:57
3:14
38:11
8:30
46:41
4:49
51:30
7:21
58:51
3:07
61:58
1:55
63:53
 
3Ola Carlsson
Köping-Kolsva OK
66:326:37
6:37
10:05
16:42
8:21
25:03
7:17
32:20
3:31
35:51
2:45
38:36
9:16
47:52
5:36
53:28
7:14
60:42
3:35
64:17
2:15
66:32
 
4Jan Grann
Arboga OK
67:316:38
6:38
10:14
16:52
8:05
24:57
8:13
33:10
3:41
36:51
2:53
39:44
9:24
49:08
5:38
54:46
7:10
61:56
3:31
65:27
2:04
67:31
 
5Pelle Höök
Köping-Kolsva OK
71:456:21
6:21
10:58
17:19
8:36
25:55
7:41
33:36
4:14
37:50
3:09
40:59
8:53
49:52
6:26
56:18
8:34
64:52
4:51
69:43
2:02
71:45
 
6Leif Wadman
Köping-Kolsva OK
74:207:34
7:34
10:59
18:33
11:56
30:29
8:44
39:13
3:16
42:29
2:44
45:13
9:28
54:41
5:51
60:32
8:09
68:41
3:31
72:12
2:08
74:20
 
7Kurt Eriksson
Vandrarringen
74:438:30
8:30
11:53
20:23
9:06
29:29
8:08
37:37
4:07
41:44
3:26
45:10
9:23
54:33
5:46
60:19
8:11
68:30
3:57
72:27
2:16
74:43
 
8Owe Eek
Köping-Kolsva OK
75:126:47
6:47
12:08
18:55
9:19
28:14
11:12
39:26
3:50
43:16
2:39
45:55
9:02
54:57
6:03
61:00
8:40
69:40
3:38
73:18
1:54
75:12
 
9Ulf Kjellin
OK Hedströmmen
75:277:02
7:02
11:46
18:48
9:20
28:08
9:34
37:42
4:14
41:56
3:17
45:13
9:31
54:44
5:41
60:25
8:54
69:19
3:54
73:13
2:14
75:27
 
10Lars-åke Andersson
Arboga OK
76:166:07
6:07
13:17
19:24
10:12
29:36
9:33
39:09
3:58
43:07
3:13
46:20
9:13
55:33
6:17
61:50
8:27
70:17
4:08
74:25
1:51
76:16
 
11Jörgen Dalén
Sala OK
78:0310:38
10:38
16:49
27:27
8:55
36:22
9:04
45:26
4:17
49:43
2:40
52:23
8:26
60:49
5:15
66:04
6:41
72:45
3:19
76:04
1:59
78:03
 




Herr Veteran5800 meter13 anmälda
1Lars Johansson
Södertälje-Nykvarn OF
42:303:48
3:48
6:03
9:51
2:50
12:41
5:53
18:34
6:27
25:01
2:24
27:25
3:34
30:59
2:54
33:53
3:09
37:02
3:37
40:39
1:51
42:30
 
2Kjell Mjöberg
Hallstahammars OK
43:343:36
3:36
6:20
9:56
2:59
12:55
5:51
18:46
7:31
26:17
2:33
28:50
3:42
32:32
2:50
35:22
3:08
38:30
3:16
41:46
1:48
43:34
 
3Ragnar Eriksson
OK Hedströmmen
44:303:25
3:25
5:54
9:19
2:52
12:11
5:31
17:42
9:40
27:22
2:32
29:54
3:44
33:38
2:36
36:14
2:54
39:08
3:06
42:14
2:16
44:30
 
4Karl-Gustav Klemets
Hallstahammars OK
48:383:50
3:50
6:49
10:39
3:14
13:53
6:21
20:14
8:14
28:28
2:49
31:17
4:22
35:39
3:08
38:47
3:32
42:19
3:42
46:01
2:37
48:38
 
5Lars Sundkvist
Köping-Kolsva OK
48:423:42
3:42
7:25
11:07
3:04
14:11
6:39
20:50
7:19
28:09
2:49
30:58
4:06
35:04
3:07
38:11
3:49
42:00
4:28
46:28
2:14
48:42
 
Sune Ahlin
Köping-Kolsva OK
Ej godk.4:16
4:16
   
17:10
2:55
20:05
4:22
24:27
3:36
28:03
3:59
32:02
 
36:39
 
Tommy Persson
Hallstahammars OK
Ej godk.3:38
3:38
   
13:57
2:22
16:19
3:41
20:00
3:34
23:34
3:20
26:54
 
30:52
 




Yngre Flickor3580 meter5 anmälda
1Melina Carlsson
Köping-Kolsva OK
37:153:48
3:48
4:49
8:37
4:39
13:16
1:58
15:14
3:22
18:36
5:23
23:59
3:31
27:30
4:01
31:31
5:44
37:15
   
2Teresa Stafström
Köping-Kolsva OK
41:354:10
4:10
5:34
9:44
5:54
15:38
2:25
18:03
3:18
21:21
6:07
27:28
4:21
31:49
4:23
36:12
5:23
41:35
   
3Frida Halldén
Köping-Kolsva OK
52:385:12
5:12
6:42
11:54
7:45
19:39
3:22
23:01
4:16
27:17
7:01
34:18
7:18
41:36
4:50
46:26
6:12
52:38
   
4Mirjam Dalén
Sala OK
72:005:03
5:03
10:24
15:27
7:12
22:39
3:30
26:09
6:17
32:26
7:02
39:28
14:37
54:05
7:07
61:12
10:48
72:00
   




Äldre Flickor6620 meter3 anmälda
1Sabina Hedlund
Köping-Kolsva OK
71:203:54
3:54
8:26
12:20
4:42
17:02
8:04
25:06
5:17
30:23
7:20
37:43
7:28
45:11
4:56
50:07
8:28
58:35
6:25
65:00
4:19
69:19
2:01
71:20
2Johanna Larsson
Köping-Kolsva OK
71:413:43
3:43
7:53
11:36
4:07
15:43
8:25
24:08
6:39
30:47
6:10
36:57
7:51
44:48
5:29
50:17
8:12
58:29
6:37
65:06
4:22
69:28
2:13
71:41




Dam Junior8390 meter5 anmälda
1Anna Birkestål
Köping-Kolsva OK
63:446:50
6:50
11:15
18:05
7:37
25:42
7:36
33:18
3:51
37:09
2:47
39:56
7:30
47:26
4:58
52:24
6:20
58:44
3:14
61:58
1:46
63:44
 
2Sofie Wetter
Arboga OK
76:556:46
6:46
13:25
20:11
10:21
30:32
9:13
39:45
4:03
43:48
3:21
47:09
9:06
56:15
6:03
62:18
8:38
70:56
4:10
75:06
1:49
76:55
 
3Sofie Landqvist
Köping-Kolsva OK
82:537:23
7:23
14:47
22:10
11:09
33:19
9:50
43:09
3:55
47:04
2:41
49:45
11:26
61:11
6:43
67:54
8:54
76:48
3:54
80:42
2:11
82:53
 




Oldgirls6620 meter6 anmälda
1Annika Sundström
Västerås SOK
54:243:27
3:27
6:00
9:27
3:05
12:32
5:54
18:26
4:41
23:07
5:07
28:14
6:07
34:21
4:23
38:44
6:02
44:46
4:33
49:19
3:19
52:38
1:46
54:24
2Karin Profors
Köping-Kolsva OK
58:263:41
3:41
6:54
10:35
2:57
13:32
6:18
19:50
5:30
25:20
4:47
30:07
6:41
36:48
4:13
41:01
6:34
47:35
5:08
52:43
3:49
56:32
1:54
58:26
3Marie Larsson
Köping-Kolsva OK
59:243:42
3:42
6:58
10:40
3:18
13:58
6:39
20:37
5:44
26:21
4:37
30:58
6:54
37:52
4:50
42:42
5:52
48:34
5:03
53:37
3:48
57:25
1:59
59:24
4Helena Holmberg
Köping-Kolsva OK
64:423:57
3:57
7:09
11:06
4:11
15:17
6:52
22:09
5:30
27:39
4:55
32:34
6:41
39:15
6:33
45:48
7:27
53:15
5:39
58:54
3:51
62:45
1:57
64:42
5Petra Kolsvik
Hägersta GF
74:023:53
3:53
7:34
11:27
3:07
14:34
6:41
21:15
4:03
25:18
5:55
31:13
9:25
40:38
7:37
48:15
9:02
57:17
8:03
65:20
5:03
70:23
3:39
74:02




Dam Veteran3580 meter7 anmälda
1Yvonne Carlsson
Köping-Kolsva OK
38:014:46
4:46
4:47
9:33
4:05
13:38
2:25
16:03
4:55
20:58
4:34
25:32
3:39
29:11
3:58
33:09
4:52
38:01
   
2Monica Törnkvist
Köping-Kolsva OK
41:324:25
4:25
4:39
9:04
10:04
19:08
2:54
22:02
3:19
25:21
4:15
29:36
3:35
33:11
3:51
37:02
4:30
41:32
   
3Lisbeth Johansson
Södertälje-Nykvarn OF
46:315:45
5:45
5:37
11:22
5:25
16:47
3:12
19:59
4:08
24:07
6:05
30:12
4:27
34:39
5:08
39:47
6:44
46:31
   
4Henry Jakobsson
Köping-Kolsva OK
89:047:47
7:47
9:52
17:39
15:52
33:31
5:01
38:32
7:47
46:19
9:56
56:15
12:02
68:17
8:30
76:47
12:17
89:04
   
Kerstin Vidner-Eriksson
Köping-Kolsva OK
Ej godk.10:08
10:08
8:10
18:18
      
28:33
   



Skapad 2008-01-06 14:26:57 med OLA version 3.5.1